F.Oğuz Tor; “ İstanbul’un göbeğinde eli kaleşnikoflular geziyor, kimsesin sesi çıkmıyor”

 F.Oğuz Tor; “ İstanbul’un göbeğinde eli kaleşnikoflular geziyor, kimsesin sesi çıkmıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor; “Çözüm sürecinde diretenlerin ülkeyi ne hale getirdiklerini hep beraber görüyoruz.  MHP’nin ne kadar halı olduğu ortaya çıktı. Çözüm süreci diye diretenlerin ülkeyi ne hale getirdiklerini görüyoruz. Terör beslenmiştir.  Siz Kahramanmaraş’ta bir tabanca ile yakalansanız hemen sizi tutuklar içeri atarlar. Ancak terörden beslenenler İstanbul’un göbeğinde Kaleşnikof  silahlarla  gazetecilere poz veriyor. Eylem yapıyorlar. Kimsenin kılı kıpırdamıyor. Bu ülkenin Kolluk kuvvetleri yok mu niçin müdahale edilmiyor.” Dedi.

11742777_495264140637477_2339244174059303943_n

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin  Oğuz tor, beraberinde MHP İl Başkanı  Süleyman Öner ve Ülkü Ocakları Başkanı  Mesut Kaplan  24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla  Gazetecilerle Şelale Park’ ta kahvaltılı basın toplantısını düzenledi.

SONY DSC

İl olarak konuşan MHP il Başkanı Süleyman Öner  yaptığı konuşmada şunları söyledi; “ Basın mensuplarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bundan sonra da sık sık gündemle ilgili bir araya gelmeyi planlıyoruz.  Koalisyon çalışmaları devam ediyor. Erken Seçim olursa ona da hazırız. Son günlerde basın mensuplarımız yaptığı uyarıları dikkatle takip ediyoruz. Kahramanmaraş’ın Sorunları konusunda Basın mensuplarına teşekkür ediyoruz. Belediyelerin özellikle yapıcı eleştir elerden dolayı basın mensuplarına teşekkür etmesi gerekiyor.  Bundan sonra hep beraber Kahramanmaraş ve Ülke gündemini değerlendireceğiz “ dedi.

SONY DSC

MHP Milletvekili,  Fahrettin Oğuz Tor.; “1876 yılından 1908 yılına kadar Osmanlı döneminde basına sansür uygulandı. 2. Meşrutiyetin ilanı ile 1908 yılından basına sansür kaldırıldı.  107 yıldır da 24 Temmuz basında sansürün kaldırılması ve basın bayramı olarak kutlanmaktadır. Bende hepinizin basın bayramını kutluyorum. Şu anda Parlamentoda basına en yakın bir milletvekili olan biriyim. Bundan sonra gerek Kahramanmaraş’ta gerekse Ankara’ da basınla daha iyi ilişkiler içerisinde olacağız ve daha sık bir araya geleceğiz. Basının gücünü biliyoruz. Bu toplantının amacı 7 Haziran seçimlerinin değerlendirmesi, koalisyon görüşmeleri ve erken seçim ihtimalinin değerlendirilmesi şeklinde 3 başlıkta olacak. 7 Haziran seçimleri adil olmadı. Ak Parti İktidarın bütün imkanlarını kullandı. Reisi Cumhurumuz açık açık destek oldu. Meydanlara indi. Kampanyalar düzenledi. Toplu açılışlar adı altında meydanlar indi ve Ak Parti’ye çok büyük faydalar sağladı.

11751967_495264383970786_8932439571623567174_n

Türkiye’de bir tabanda reise Cumhura karşı bir ilgi olmuştur ve bu da sandığa yansımıştır. Eğer  bu kampanya olmasaydı Ak Parti çok daha az bir oy alırdı kanaatindeyim. Ben iyi yapmadığı düşünmüyorum. Kocaeli’nde 2. Sıra adayımız çok az bir oyla seçimi kaybetti. Kocaeli’ n de reisi cumhur miting yaptı. En az 500- 600 kişiyi etkilemiştir ve arkadaşımız az bir farkla milletvekilliği hakkı yenilmiştir. Burada kul hakkı yenilmiştir. Diğer konu seçim bitti toplu açılışlar bitti. Demek ki toplu açılış bahane edilerek Ak  Parti’ye ciddi bir destek sağlanmıştır bütün devlet imkanlarına rağmen.  “Siyasetle salavat aynı yerde olmaz” diye seçimde bunu çok kullandım. Bu süreçte en çok ihtimam göstermesi gereken dini grupların kul hakkına ,  hırsızlık gibi,  İslam dininde  önemli günahlara hiç ses çıkarmamışlardır. Dini gruplar özellikle çok hassasiyet göstermesi gerekirken hiç  hassasiyet  göstermemişlerdir” dedi.

MHP (2)

Tor; “ Diğer  bir konu ise yolsuzluk yapan Bakanları Yüce Divan’a gönderilmesi olayı. Ak Parti’nin de MHP’nin de Türk Milletinin de isteği 4 Bakanın yargılanması  idi. Ak Parti hep yolsuzluktan bahsederken kendi Bakanlarını Yüce divana göndermemiştir ve  Ak Parti tabanından MHP’ ye oy kaymıştır.  Yolsuzluk yapan bu 4 bakanın mutlaka yargılaması gerekir. Diğer  bir konu ise Koalisyon görüşmeleri. MHP Koalisyon görüşmelerini tamamen kapatmış değildir. MHP şunu demektedir. Eğer Ak Parti bu yolsuzluk yapan Bakanları Yüce Divan’a göndermelidir. Çözüm sürecinde ısrar edilecekse Buyursun Ak Parti- Hdp Koalisyonu kursun  devam etsinler dedik ve ülkedeki terörü hepiniz görüyorsunuz. Diğer birisi de Meydanlara  inen Reisi Cumhur’un Anayasal yetkileri  çerçevesinde hareket etmesi. Bizim bu 3 şart zor bir şey değil.  Şimdi MHP’nin dediği  yere geldiler. Taban bu 3 şartı da destekliyor” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co