Evine Ateş Düşsün !..

Evine Ateş Düşsün !..

Evine Ateş Düşsün !…
Bugün size ANAP dönemini hatırlatmak istiyorum..
Yokluklar içinde bir Türkiye !
Fakirlik kol geziyor ?, iş yok..
Ulusu Hükümetinin Başbakan Yardımcısı Turgut Özal olarak tanıdığımız bir çıkıyor, Otoyol diyor..Anadolu Kaplanları diyor, Türkiye 3-5 zengine yedirmem zengin sayımız 10 binler olmalı diyor..
Bir elinde Kur’an bir alinde Bilgisayar olan Dindar bir gençlik istiyorum diyor.. Sanayisi olan kalkınmış bir Türkiye diyor ve uçağa doldurduğu iş adamlarını yurt dışı gezilerine götürüyor.. bir günde üç ayrı gündem değiştire biliyor..
Ak Parti Kuruluyor
Ak Parti Lideri : 18 bin km. bölünmüş yol diyor, Eğitimde bedava kitap diyor, Sağlıkta herkes eşit olacak diyor.. Özel hastaneleri de halkımızın hizmetine açıyoruz diyor.. Bir kişi hastanede rehin kalmayacak, ilaç kuyruğunda ölmeyecek diyor..
Sosyal Devlet diyor, AB ülkelerindeki gibi fakirine ve işsizine bakıyor..
Toplu konut, Kentsel dönüşüm, Dünyada ilk 10 ülke arasında Türkiye hedef 2023 diyor.. Ne diyor.. 3. Köprü, Hava alanı, Nükler santral diyor ve hepsinden önemlisi bağımsız bir Türkiye diyor.. Dindar bir nesil diyor.. Yerli üretim diyor.. Türkiye’yi dünyada söz sahibi bir ülke haline getiriyor..
Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal da yaptı.. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da yaptı..Belki yapacağı çok şey var daha ama: biri fazla olduğunu söylüyor…!
Merhum Turgut Özal : Cumhurbaşkanlığı için kendini hazırlamaya başladıklarında, ANAP dan istifalar, oğlunun gemicikleri, Kızının Davulcu Asımla evliği, bilmem neyi gündeme getirilmeye ve her gün yıpratılmaya başladık.. Yolsuzluk haberleri çıkarmaya başladılar..
Daha birkaç yıl önce : aç ve perişan bir Türkiye yolu olmayan bir Türkiye , Elektrik ve telefon olmayan bir Türkiye unuttuk, Davulla – Gemiciklerle uğraşmaya başladık..
Karakteri gereği değeri 10 Milyon ‘u alan vekiller ise İstifa etmeye başladılar.. Al Parayı istifa et.. Türkiye’nin en büyük partisi Anavatan Partisi erimeye başladı..
İlk Mahalli seçimlerde : Anap kalesi olan iller bir bir düşmeye başladı.. Hatırlayın Hacı Ali Özal seçimi kaybetti, RP Ali Sezal Başkanlık koltuğuna oturdu..
Özal’ı sevimsiz ve çirkin göstermek için : Gazeteler, Tv kanalları yabancı basın sürekli üzerine gitti, zayıf buldukları vekilleri istifa ettirdiler.. Belediye Başkanlarını istifa ettirdiler, sürekli yara.. ya seni rezil ederiz, yada al şu parayı istifa et baskısı o günün birinci maddesi haline gelmiştir..
Bakanlık yapan dev adamlar istifa etmeye başladılar.. Sebeb: “Ahmet Özal’ın şusu var, Efe Özal busu, var Kızı Zeynep Davulcu Asımla Evlendi, kızı boş bırakırsan ya davulcuya ya zurnacıya varır,” sözlerini hep duyduk.. gemicikler var, yolsuzluk var..
Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal: Çok sıkıldı ve çareyi Cumhurbaşkanlığına kaçmakta buldu fırsat elinde iken Cumhurbaşkanı oldu ama oranın bir muhtarlık makamı olduğunu gördüğü için yeni Partinin kurulması ve tüzüğünü yazmaya başlamıştı..
1992 de hakka yürüyünce : Millet Özal dedi ama artık özal yoktu, Cenazesine 5 milyon kişi katıldı ama Özal geri getirmeyecekti..
Hep ağladık, dua ettik, halen Adnan Menderes ve Turgut Özal için dua ediyoruz, o günleri hatırlayınca göz yaşı döküyoruz ama bize onları geri getirmiyor.. çünkü o gün sahip çıkmamıştık..
1984/1989 1. ANAP dönemi
2002-2014 1. Ak Parti dönemi
Yurt dışında harcanmayan bir paramız olduğunu, otoyollar, duble yollar, tüneller, sağlık eğitim, haberleşme, ulaştırma, ekonomi ve dünya da ve de bölgemizde bir lider Türkiye olduğumuzu unuttuk..
Gemcikler- Bakan oğullarının rüşveti, bakanların yok bilmem neyi onunla uğraşmaya başlarken, ne var ki ANAP döneminde gördüğümüz gibi eski bakan parti kurucuları bir bir istifa etmeye başladılar..
Beddua tutar mı ? bilemiyorum : Allah kimin evine ateş düşürür onu da bilemiyorum ama bildiğim ve net gördüğüm şu ki oyun aynı oyun, film aynı film.. buyurun izlemeye başlayın çünkü biz bu film 1989 -1990 de çok izledik..
Beddua- Gemicikler- yatlar- katlar, aşk meseleleri gibi rezil olayları çok izledik, sonra da hepsinin yalan olduğunu gördük, Ama Özal geri gelmedi, kırıp dök düklerimiz geri gelmedi, ülkemize ateş dökenler , İsviçrelere gittiler orda yaşıyorlar.. Özal ‘ı çirken gösteren o günün ünlü Medya patronları bugün AB ve daha çok İsviçre ve ABD de yaşıyorlar.. biz halen Türkiye deyiz başka gidecek yerimizde yok.. biz izledik. Gördük..
2014 Türkiye’sinde birazda yeni nesil izlesin..
Biz her şeye rağmen Ak Partideyiz..
İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co