Evet Nerede Kalmıştık

Evet Nerede Kalmıştık

Bildiğin Doğruları söylemek : her zaman işe yaramıyor !..
Doğruları söylüyorsun: karşı taraf kabul etmiyor, hatta tepki gösteriyor.. MHP’ye göre :
Ak Partinin oy oranı :” yüzde 35”i geçmez !..” Büyükşehir Tahir Akgemci, Dulkadiroğlu Neslihan Koca Nergiz, Onikişubat yüzde bir milyon Yusuf Temizkan!”
Temizkan rüzgarı her yeri sardığını söylüyorlar ! biz ise Cumartesini Pazara bağlayan gece yıkılan ağaçlar, uçan çatılar, kırılan camlarla fark ede bildik..
Son bir aydan beri hemen her gittiğimiz yerde bu sözleri duyduk sürekli bize söylediler..
Yüz kişiye soruyorum: Ak parti kazana bilir ama oyu düşmeli ! diyorlar..
MHP Rüzgar yakaladı : Bu defa Tahir hoca diyorlar..
Dağ – taş Yusuf Temizkan diyor
Erkek eve giremez, Neslihan hanım eve giriyor iş tamam..
MHP Rüzgarı esiyor..
Bu sözleri hemen her gittiğimiz yerde duyuyor ve aceba sorusu gündeme geliyordu..
Gazeteci arkadaşlarımızla yaptığımız yazılı değerlendirmede: Ben Ak partiye il genelinde yüzde 60 Dulkadiroğlu ilçemizde yüzde 75 vermiştim.. Türkiye genelinde ise Ak Partiye yüzde 45-52 bandında gider gelir diye yazılı imzalı dosya yapmıştık..
Kahramanmaraş’ta en son durum yüzde 98 sandık açıklı, Ak Parti yüzde 63,9 MHP ise 30 gibi bir
Benim hesabıma göre MHP Yüzde 20-27 banndında bir oy alması gerekiyordu.. biraz yukarı çıktı..
2009 seçimlerine baktığımız zaman: cemaat ve Tahir Akgemci, MHP ye yüzde 3 gibi bir etki etmiş görülüyor.. CHP ve MHP oy toplamı yüzde yüzde 32dir..
Cemaatin kapı kapı dolaşması, CHP’in MHP adaylarını kazandırmak için verdiği destek sonucunda MHP ancak bu oyu alabildi. Ancak MHP bu oy benim dememeli önümüzdeki seçim başka kapıya gider bu oylar..
Yusuf Temizkan bey ile sohbet ettik, ona söylediğim: “ MHP kazanma şansı yok, hele Hanefi Mahçiçek, Necati Okay, Fatih Mehmet Erkoç, Durmuş Küçük, Osman Okumuş, Baki Tezcan, Fatih Mehmet Güven, Yakup Hamdi Bozdağ, gibi isimlerle Kahramanmaraş’ta ak parti ilçeleri de alır, merkezi de alır dediğim zaman her halde bize kızmış olacak ki bir daha selam vermedi..
Ak Partinin en zayıf olduğu yer : Ekinözü ilçesi görülüyordu, orayı kazandı, kazanması gereken yeri kayıp etti , hayret edilecek iş !.
Ekinözü ilçesine yazık oldu: İşin doğrusu bir Ekinözü’lü olarak Bünyamin Kılıç ve Fatih Vijdan’ın belediye başkanı olmasını isterdim.. Ekinözü beş yılı boşa gidecek.. yazık oldu Ekinözü’ne.. yazık oldu Ekinözüme vay zavallı ilçem vay !..
Bugünden sonra : Aşık Mahsuni Şerefi gibi, Abdurrahim Karakoç gibi Ekinözü için şiirler yazmaya başlayacağım !..
Tahmin ediyorum, Çarşamba gününe kadar mazbataları veriler, Belediye Başkanlarımız makamlarına otururlar, yeni kurulan Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediye başkanı olan Hanefi Mahçiçek ve Necati Okay bey işin en zor yönünü yapacaklar..
Tabi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç beyde 18 Daire başkanı, Genel Sekreter, Yardımcılarını atayacak KASKİ kurulacak Genel Müdürü atanacak bu işler çok zor ve önemli işler..
Genel Sekreter, Daire Başkanları, Genel Müdür ve Yardımcıları ufuk vizyonlu kişilerden oluşması gerekiyor.. Çünkü onlar Kahramanmaraş’ı planlayacaklar.. onlar Kahramanmaraş’ın önümüzdeki 50 yılına yön verecekler..
Fatih Mehmet Erkoç başkanımız inşallah şöyle ufuk vizyonlu genç, en az iki yabancı dil bilen yüksek lisansını yurt dışında yapan kişilerden oluşan bir ekip kurarda Kahramanmaraş’ımıza güzel hizmetler eder..
Mevcut yapı içinden bu işi çözeyim derse Kahramanmaraş’a yazık olur, çünkü belediye içinde bu makama gelcek , bu işleri yürütecek bir tek kişi yoktur..
Dil çok önemli, bu göreve gelecek kişilerin en az iki yabancı dili ana dili gibi bilmesi gerekiyor. Yurt dışında mastır doktora yapmış olması şartı aranmalıdır..
Böyle ufuk vizyonlu kişilerle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehrimizin beklentisine cevap verebilecektir..
Ankara’ya gitmiştik.. Bırakın daire başkanını makamda çaycılık yapan çaycı iki yabancı dil biliyor , gelen yabancı konuklarına onların dili ile çay kahve ne alırsınız diye soruyor.. bizde de öyle olmalı, başkanımız önce özel kalemine yabancı dil bilen ekip almalıdır..
Bizden söylemesi
İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co