Evet- Evet-Evet

Evet- Evet-Evet

12 Şubat Kurtuluş Bayramı

Evet- Evet-Evet

10-11 ve 12 Şubat 2017 günlerinde Kahramanmaraş en yoğun ve hareketli günlerini yaşayacak.. aksini söyleyen var mı ?

Referandum sürecine girildiği için de : 12 Şubat Kurtuluş Bayramı ayrı bir önem arz etmektedir.. evet evet evet

Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak, Milletvekillerimiz, belki başbakanımız veya başka bakanlarımız Kahramanmaraş’a geleceklerini düşünüyorum.. Kurtuluş Bayramı ve evet..

Şehrin genel ve yerel sorunları var !

Bunu çok sık gündeme getirdiğimiz zaman rahatsız olan siyasilerimiz var !..

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan  Başbakanımız Binali Yıldırım, Mersin şehir hastanesinin açılışında, Mersinlilerden üç defa evet evet evet sözü aldı..

Bizde : Üç defa evet diyelim ama Kahramanmaraş Şehir hastanesinin de sözü için kendilerinden üç defa evet sözü alalım..! hep birlikte evet diyelim..!

Karabulutların şehrin üzerinde dolaştığı gün 19 Ocak 1919

Milli Mücadeleye sende var mısın Maraşlı denildiğinde : Evet Evet Evet

İstiklal için bende varım ! evet evet evet

Al kızıl kanlar içinde Can verip , can alan Maraşlı , ya allah bismillah diyerek dolma tüfeğini doldurmuş düşmanın üzerine sel gibi akıyordu.. evet evet evet diyerek..

“Vur edem vur ! Bugün durmak günü değil ! vurmak günü vur gavuru “ diyordu..

22 gün 22 gece devam eden milli mücadele sonunda bir zafer kazanıldı.. var mı yanlış ? var mı ?  hayır diyen ?…

20 ocak 1919 da başladı.. 11 Şubat 1920 de zaferle taçlandırıldı.. 12 Şubat 1920 günü ise ilk kurtuluş bayramı yapıldı.. var mı ? buna hayır diyen ?…

Şubat ayı gelince Maraşlı yerinde duramaz !

Gurbetteki Maraşlı :” Edem gözünü sevdiğim çetelerimi bir görsem ! der derde ufuklara baktığı zaman göz yaşları sel olur akar 1919 daki gibi.. var mı ?  hayır diyen ?

Davul çalmaya başladığı an, her davulcu Abdal Halil ağa olur, tokmağını onun gibi vurur ve 22 gün 22 gecenin heyecanını yeniden yaşar ! var mı hayır diyen ?..

İnsanın su gibi akanına Maraşlı derler !

1984 sonrası verilen teşvik ve desteklerin yüzde yüzünü yatırıma çevirerek bugün ülke ekonomisine katkı sağlayana da Maraşlı diyorlar.. var mı ? hayır diyen ?

12 Şubat 2017 Pazar günü Maraşlı bir defa daha aslanlar gibi kükreyecek ! 97 yıl önce olduğu gibi yeniden şahlanacak,  var mı ? hayır diyen ?

Atalarımız : Nacakla, Baltayla, Kazma-Kürekle, Kırık kılıç, dolma tüfekle , beşli mavzer bulan kendini şanslı saymıştı.. bu zaferi kazanır ken var mı ? hayır diyen ?

Bugün zafer: Ekonomi, Eğitim, Sanayi, üretim, üretim üretim, yani 10 adet üretim yapacaksın birini kendin yiyeceksin 9 adetini yurt dışına satacaksın , bugünün zaferi üretim ve yurt dışı pazarlaması ile oluyor var mı ? hayır diyen ?

Türkiye 1984 yılından beri Haçlı istihbarat örgütlerinin kurmuş olduğu , sözde terörist , bize göre haçlı terörist gurupları ile savaş halinde ve bugüne kadar 40 binin üzerinde vatan evladını şehit verdik !.. var mı ?  hayır diyen ?

Türkiye : Tüketim değil üretim toplumu olmalı, üretip satmalı, hazıra konmamalı, üretmeyen ülkeler yok olmaya mahkumdur..

Atalarımız : Hazıra dağlar dayanmaz demiş ? var mı ? hayır diyen ?

O halde : Toplumun dinamiklerine zarar vermeye başlayan başta FETÖ operasyonları olmak üzere, toplumun geren , yarına endişe ile baktıran söylemlere son vererek yeniden ekonomiye sarılmamız gerekiyor..

İki güne bir bir iş adamını uyduruk bir ihbar ile içeri atarsak: Bu ülkede yatırım yapacak bir tek fert kalmayacaktır..

FETÖ terör örgütünün Ekonomik Darbe Girişimini bugün en ağır şekilde yaşayan illerden biri de Kahramanmaraş olup, her şey durdu.. sanayi durma noktasına geldi.. ekonomi durdu. İnşaat sektörü durdu, esnaf kan ağlıyor, var mı ? hayır diyen !

Biz Kahramanmaraş için, ülkemiz için evet diyelim, hem de üç defa evet diyelim , diyelim ama hükümetimizde FETÖ Operasyonlarında açığa alınan, veya tutuklanan, suçsuz yere cezaevinde yatan, iş adamı, memurumuz, vatandaşımızın durumunu acilen bir gözden geçirmesi gerekiyor.. yara derinleşmeden hükümetimizde bir evet demesini bekliyoruz..

Adil bir yargılama için adalet bakanlığımız emekli hakim ve savcıları göreve çağırsın veya 10 yılın üzerinde avukatlık yapanlardan sınavla hakim ve savcı alarak tutuklu insanlarımızı hakim karşısına çıkmasını sağlaya bilir..

Ben biliyorum: 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra : İl imamları, kurum imamları, Paraya yön veren il ağabeyleri yurt dışına kaçarak gittiler.. Peki kim kaldı ? Saf temiz insanlarımız kaldı..

Onlara ilk tokattı FETÖ vurdu..

İkinci ve en ağır tokat ise hükümetten geldi.. Bu yanlış.. biz hep bunun yanlış olduğunu söylüyoruz..  Türkiye ekonomisi kötüye gidiyor.. yağ var , un var, usta var, ocak var, kazan var ama helva yapacak emri verecek bir lider .. lider istiyoruz..

Biz evet evet evet diyoruz, buyurun şu isteğimize sizde evet deyiniz..!..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co