Evde sağlık hizmetlerinde kesintisiz hizmet

Evde sağlık hizmetlerinde kesintisiz hizmet

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerince yürütülen evde sağlık hizmetleri 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başladı.

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Semih Yancar, evde sağlık hizmetleri ile ilgili iş ve işlemlerin koordinasyonunun Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığınca yürütülmekte iken Mayıs 2017 itibariyle Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna devredilmesi ile birlikte İl bazında evde sağlık hizmetlerinin Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı olarak yürütüldüğünü belirtti.

Genel Sekreter Yancar, evde sağlık hizmetlerinin Kamu Hastane Birliklerine devredilmesi ile birlikte İl merkezi ve tüm ilçeler de koordinasyon birimi dahil evde sağlık hizmetleri birimlerinin 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başladıklarını kaydetti. Yancar, “İl genelinde 16 mobil ekip, 4 hasta nakil ekibi ile aktif olarak yaklaşık 4000 hastaya hizmet vermekteyiz. Evde sağlık hizmetleri kurulduğu günden bu güne yaklaşık 14.325 hastaya ulaştı. Daha fazla hastaya daha kısa sürede ulaşmak için evde sağlık hizmetlerini sadece hafta içi mesai saatlerinde değil hafta sonu dahil 7 gün 24 saat olacak sunulacak şekilde düzenledik. Bu düzenlemenin ilk adımları Ramazan Bayramında atılmıştı, bayramda hekim ve sağlık personeli görevlendirmeleri yapılarak İl merkezi ve ilçelerindeki hastalara 24 saat ulaşıldı. Hizmet hasta ve yakınları tarafından takdirle karşılanarak memnuniyetlerini ifade ettiler” dedi.

Evde sağlık hizmetlerinin temelinde yatalak hastalar ile yaşlılıktan dolayı bedensel ve sosyal aktiviteleri azalan hastaların yaşam kalitesini yükseltmenin yattığına değinen Yancar, bu doğrultuda hastaların muayene, tetkik,  tedavi, tıbbi bakım ve eğitimlerinin ev ortamında evde sağlık hizmetleri ekipleri tarafından yapıldığını dile getirdi.

Bir toplumun kalkınması ve gelişmesinde sağlık hizmetlerinin kesintisiz ve düzenli yapılmasının büyük rolü olduğunu, sağlık hizmetinin insana verilen önemin ve değerin göstergesi olduğunun altını çizerek evinizde yalnız değilsiniz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co