Esnaflardan aşure etkinliği

Esnaflardan aşure etkinliği

Azerbaycan Bulvarı Buket Sitesi esnafları, Azerbaycan Bulvarı Ege Seramik önünde muharrem ayı nedeniyle aşure ikramı yapıldı.

Geçtiğimiz Cumartesi Öğle namazı çıkışında, esnaflar tarafından yapılan aşure çevre işyerleri ve çevreden geçen vatandaşlar tarafından tadıldı.

Çevreden geçen vatandaşların ilgi gösterdiği etkinlikte kazanın başına geçen Ege Seramik sahibi Ömer Faruk Oğuzhanoğlu, vatandaşlara aşure ikram etti.

ege-seramik-1

Konu ile açıklama yapan Ege Seramik sahibi Ömer Faruk Oğuzhanoğlu, “Geleneksel olarak başlattığımız aşure etkinliğimiz bu senede Piazza Avm’nin yanında ki Ege Seramik dükkanımızın önünde yapıldı. Burada ki gelen, geçen insanların ağızları tatlansın diyerek böyle bir etkinlik düzenledik. Komşu esnaflarla beraber yaptığımız bir etkinlikti. Allah kabul eder inşallah” dedi.

Yine Azerbaycan Bulvarı Buket sitesi esnafları Muharrem Ayı nedeniyle bir aşure etkinliği düzenlediler. Esnaflar adına konuşan Fatih ofset Matbaa sahibi Hüseyin Atlama, bizde Muharrem ayı dolayısıyla Buket sitesi esnafları olarak kendi aramızda malzemeler alarak vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunduk. Amaç hem muharrem ayında bir kaynaşma birlik ve beraberliğimizin pekişmesini sağlamak” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co