Eskiçağ Panalistlerinden Rektör Karaslan’a ziyaret

Eskiçağ Panalistlerinden Rektör Karaslan’a ziyaret

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından organize edilen ‘Eskiçağ tarihinde bazı meseleler’ konulu panel için Türkiye’nin çeşitli illerinden KSÜ’ye gelen Akademisyenler Rektör Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Rektör Yardımcıları Prof.Dr.İsmail Bakan ile Prof.Dr.Mustafa Gül’ün hazır bulunduğu ziyarette misafirlerine kapıda karşılayan Rektör Karaaslan Misafirlerine tek tek ‘Hoş geldiniz’ dedi. Eskiçağ tarihinde Türkiye’de sayılı akademisyenlerden olan Sinop Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ekrem Memiş, Erzurum Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Alpaslan Ceylan, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Salih Çeçen, Konya Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hasan Bahar, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. İlhami Durmuş, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Turgut Yiğit, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. İrfan Albayrak, Konya Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Özdemir Koçak, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. L.Gürkan Gökçek ile Denizli Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Kılıç’ın katıldığı ziyarette misafirlere Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Metin Dığrak, Tarih Bölüm Başkanı Prof.Dr. Orhan Doğan ile yine tarih bölümünden birçok akademisyende eşlik etti. Özellikle Kahramanmaraş tarihi üzerine yapılan sohbetlerde ise en çok konuşulan konu Germenicia antik kenti ve kalıntıları oldu.

Ziyaretten duyduğu menmuniyeti dile getiren Rektör Karaaslan yaptığı kısa konuşmada; “Öncelikle davetimize icabet edip geldiğiniz ve bizleri bilgilerinizle bilgilendirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş her şeyiyle olduğu kadar tarihi ile de çok güzel bir şehir ve biz Kahramanmaraş’ta sizleri ağırlamaktan dolayı mutlu olduk. Hepiniz ‘Hoş geldiniz, Şeref verdiniz’ dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co