Eski Türkiye !

Eski Türkiye !

Eski Türkiye- yeni Türkiye – çok partili Türkiye modeli !

2015 seçimlerinin birinci madde sloganı eski Türkiye yeni Türkiye- yeni Türkiye yeni parti monta etme ve koalisyon hükümetleri hedefinin birinci maddesi..

1990- 2001 tarihine kadar : Türkiye yön veren medya , yani yazılı basın, gazetelerimizin başlıklarını içine alan bir bülten hazırlanmış..

Yeni Türkiye – Eski Türkiye

Her seçim öncesi atılan başlıklar:

Basın dizaynın ettiği seçimler..

Seçim öncesi :  gazete başlıkları

Aslında : bu başlıklar ülkemizde ki Derin Devlet Yapısının bir göstergesidir..

Basın ve başlıkları

Milliyet: Muhtar bile olamayacak

Milliyet : Halk Sahipsiz

Posta : Fakirleştik

Posta : Doğurmayın okul yetiştiremiyoruz

Sabah: Sanıklar Sincan da

Milliyet: Tehlikeli Gidiş

Milliyet: Çek git, Asker rahatsız, Cumhuriyette küfür, İlk Şeriyatçı yasa çıktı, Ordu sert, Kısa kollu giyen namusuzdur, Üniversite değil tekke, Oylar satılıyor.

Hürriyet: Tayyip’e şok ceza, erdoğan’a 10 ay hapis,

Cumhuriyet: Muhtura gibi tavsiye

Milliyet Ordudan Son uyarı, Askerin 20 şartı, Refah’a tarihi uyarı, Askerin Mesaji, Gerekirse Silah kullanırız..Kuşu kaçırdılar bana saldırıyorlar..

28 Şubat 1997 tüm gazeteler: Gülen’den alkış, Büyük Güvnesizlik, Beceremediniz artık bırakın,

Milliyet: Efendiler Bunun adı laikliktir ! Türban Kavgası devam ediyor Dini Üniforma, Türkiye yasaksız ülke olacak. Ecevit: Çarşaf uyarısı,

Hürriyet: Başına hukuk düşen siyaset, Düğmeye bastılar, İlahiyatçıldan türban dersi, Türban sabotajı, Türbanlı Memur uyarısı, Türbana “Terapi” tuttu,

Radikal: Tahrik tutmadı, Tarihi uyarı, Merve Kavakçı : Artık vatandaş değil,

30 Eylül 1999 : Hürriyet: Büyük Mesaj, Clınton oturuyor, Başbakan Ecevit hazır olda karşısında duruyor..

20 Ağustos 1999 : Milliyet : Halk sahipsiz

18 Şubat 1998 : Hürriyet Kaldırın şu pisliği

Kemal Kılıçtaroğlu : SSK Genel müdürlüğü başlıkları: SSK gizli iflas raporu, Çile Türkiyem çilesi, SSK Hastane çilesi, utandıran tablo, Şok iddialar, Bu servet nereden !

Bunlar eski Türkiye’in gazete başlıklarından bazıları

Eski ile yeni Türkiye arası var bir de:

13 yılın gazete başlıkları

Gazeteler: Genel başkanı başbakan olamadı !.. Başbakan gül ile Erdoğan kavgası !, Gül – Erdogan kavgası ! Ak parti çatırdıyor !, Ak Parti Kapatılacak !, Ak Partinin Kader Günü !, Gül Cumhurbaşkanı olamaz!..Şeriatçılar Çankaya’ya çıkmasınlar!, Ak Parti oylarında düşüş var !, Ak Parti barajı aşamaz!, Büyük yolsuzluk, hükümet çatırdıyor, Ak Parti bitti, Erdoğan Cumhurbaşkanı olamaz, Halkın adayı Ekremetnin , Hükümet Vurgunları !

Gazeteler aynı : başlıklar aynı 2002 seçimlerinden beri gördüğümüz gazete başlıklarının sadece birkaç günlüğü.. ama halk buna rağmen ak parti oylarını yüzde 35’lerden yüzde 49 çıkardı.. bugün aynı başlıklar..

Türkiye Cumhuriyeti : son 250 yıldan beri batı tarafından yönlendirilen, bazı zamanlarda ise yönünü bir anda ters çeviren bir ülke..

Bizim lider ülke olmamızı, yeniden Halifeliği almamızı kimse istemiyor..

Osmanlı devamı olmamızı da kimse istemiyor..

Bu sebeple : Türkiye hep dışarıdan, dış güçler tarafından yönlendirilen bir ülke olup, bunu da bugüne kadar gazete, dergi, kitap üzerinden yapmaya çalıştılar..

Tamamen yalan- yanlış bir tarih yazdılar.. bugün buna interneti de eklediler..

Ecdadı kötüleyen bir tarih !, bu tarihle yeni bir Türkiye dizaynın , yeni düzende hep batının isteği gibi oldu..

İnternet ve sanal medya üzerinden: hükümette hakaret ve küfürler, iftiralar.. ama buradan ben oy çıkacağını sanmıyorum..

Bugün mesele burada : Yeni Türkiye Osmanlı devamı olacak bir Türkiye mi ? yoksa geçmişini unutan bir Türkiye mi ? Bizi Basın ile 250 yıldır Mankutlaştırdılar.. aman uyanmayalım diye sürekli uyutuyorlar..

Ak partinin oyunun: yüzde 39-45 aralığı çıkaran o medya , geçmişte de barajı bile aşırmıyordu ama yüzde 35 almıştı..

Mesele yeni Türkiye de uyanarak: geçmişimize, ecdada yönümüzü döne bilecek miyiz ?..mesele burada, yeni Türkiye de 8 Haziran da uyana bilirsek mesele yok !

Üç partili dönemden : 4 partili döneme yönlendiriyorlar, bizde bunu hap gibi yutuyoruz, sonra 5 parti sonra 6 parti ve yeniden yıkılan bir Türkiye !

CHP, MHP ve Ak parti ile Türkiye kötüye gitmiyor, ak parti kazanıyor, hedef : 4 parti sonra 5 parti sonra 6 parti ve yok olan bir Türkiye istiyorlar.. oyuna gelecekseniz siz bilirsiniz,

7 Haziranı iyi düşünün , uyanın !

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co