ERMENİ SOYU KIRILDIMI ?

ERMENİ SOYU KIRILDIMI ?

Her yıl Nisan ayında  Ermenilerin soylarının kırıldığı gündeme gelir. Bazı ülkelerde “soy kırımı yapılmadı ” demek bile yasak edildi kanunla.

Türkiye bu  “Soyları kırılan” Ermenilere bir türlü soylarının kırıldığını ama bunu Fransa’nın yaptığını anlatamadı..  Dünyanın gözü önünde  dümen çevriliyor. ABD ,İngiltere,Almanya  sinsice planlar peşine düşmüşler.

Ermenilerin soyunu Fransa kırdı ! Yerine de onların piçlerinden oluşan yeni bir soy oluşturdu. Şimdi Ermenistan denilen yerde Ermenilerin soyu yürümüyor. Piç bir nesil  yaşıyor.Çünkü soyu olamayanın devleti olmaz. Soyu kırılan devlet kurabilir mi ?

Bu tespiti nasıl yaptım. Nisan ayındayız. Bazı silik devletler , “soy kırımı” ifadesinden nemalananlar  yine ortaya çıktı.  Şimdide Papa denen sinsi  ” papa Francesko”  “20. Yüzyılın ilk soy kırımı Ermeni  toplumuna yapıldı” demiş.

Bu serseride içkiyi çok içmiş. Diasporanın  emirlerini  pis ağzından üfürmüş.

Bana göre bir  soykırım var. Bu soy kırımı yapanlar  Fransızlardır. Fransızlar  1915 den önce  Anadolu’ya gönderdikleri misyonerler vasıtasıyla Ermenileri kışkırtmış. Onları rahat yataklarından kaldırmış. Osmanlıya karşı  ayaklandırmıştır. Belgeye gerek yok . Zaten kimse  belgeye bakmak istemiyor. Papa Francesco   da belgelere bakmıyor.

1915 ‘e kadar milleti sadıka  olarak Osmanlı tebaası olan Ermeniler , içinde yaşadıkları  devleti yıkmaya kalkışmışlardır.  Hak ettikleri  cevabı almışlar. Neticede kendi istekleri ile  bu topraklardan gitmişlerdir. Bunu Fransa göz ardı etmiş ve Ermenilerin Soyu kırıldı .Ermenilerin soyu tükendi diyerek  Osmanlıyı ve daha ileri zamanlarda Türkiye’yi taciz etmeye kalkışmıştır.

Ben diyorum ki eğer Ermenilerin soyu kırıldı ise  bugün Ermenistan devleti adı adında neden bir ülke var. ?

Soyu kırılmadı ise  neden soykırım  lafı halen dolaşıyor. Yada Ermenistan da yaşayanlar kimin piçi. Kimden meydana geldi onca adam.

Biz burada yaşayan sözde Ermenilere zamanında buğday yardımı yaptık. İnsan soyunu kırdığı bir topluma yardım eder mi ?

Tarihi gerçekleri dile getirmek istemiyorum. Ermeni militanları bu toprakları terk ederken  kundak da ki Müslümanları kestikleri gibi. Analarının karnındaki ceninleri bile deşip aldılar. Bu vicdansız diaspora o günde ,bu günde aynı hesaplar içindedir.

Artık bu oyun bitmeli. Neye mal olursa olsun bitmeli. Bunlara hak ettikleri  cevap verilmelidir. Nerden koparsa kopsun. Ellerinden geleni arkalarına bırakmasınlar. Sen benim insanımı  öldüreceksin. Çocuk,kadın, demeden hamile kadınların karnını deşeceksin . Ben de sana bir şey demeyecek miyim.?

Papaz sende aklını başına al.  Dünya aklını başına alsın. Bizi böyle oyunlarla dize getiremezsiniz.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co