Erkoç’un Basın’a İftarı !

Erkoç’un Basın’a İftarı !

Erkoç’un Basın’a İftarı !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, önceki gün akşam Pınarbaşı Çamlıca da Kahramanmaraş’ta görev yapan “Sadece vitirin de olan değil gazete çalışanları ,” ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim, Ezan okunması ve ezan duası ile açılan oruçlarda hoş sohbet ortamında iftar yemeğimizi hep birlikte yaptık..

Sonra : Akşam namazından sonra , Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, masa masa gazetecilerle bir araya gelerek sohbet etti.

İftar yemeği: Bahane, mesele olan yakınlaşma ve kaynaşma oldu..

İftar yemeğinden ziyade gönüllerde bir ılıma, sevgi, muhabbet ortamı oldu.

Masa toplantılarında : yaptırdığı projelerden kısmen söz etti, gazetecilerin teklifini dinledi sonra ise güzel sohbetle iftar yemeği son buldu.. herkes teravih namazına gitti.

Gazeteci dostlar: düşüncelerini ve fikirlerini söylediler..

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a bir teklifimiz:” Projeleri tartışmaya açın, ayrıntısını verin, halk tartışsın, uzmanları tartışsın sonra ortak akılın doğru yolunu bularak yerinde bir proje ortaya çıkacaktır..

Göreve başladığı 4 Nisan 2014 den bu yana bir yandan daire başkanlarını , bir yandan çalışma arkadaşlarını , kendi takımını kurmaya çalışan Başkan Erkoç neşeli olduğunu gördük..

Şehri emin: Kahramanmaraş ilinin belediye başkanı ve Türkiye’in 11. Büyük topraklarına sahip olan ilin Büyükşehir Belediye Başkanı olmak kolay değil..

Kahramanmaraş zor coğrafi şartları olan il : Kahramanmaraş Nurhak – Kullar-Tatlar ki : Merkeze , Malatya , Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana , Mersin ilinden daha uzak bir ilçe buraya hizmet götüreceksin, bu kolay bir iş değil !..

30 Mart 2014 seçimlerinden öncesinde köşemde şunu yazmıştım: “ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin özel küçük uçağı, Helikopteri de olmalı” diye..

O zaman yazımı okuyanlar: abartılı bulmuşlardı bugün sanıyorum Erkoç bize hak vermiştir..

Elbistan’a yapılacak Küçük bir hava alanı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Uçakla Elbistan’a oradan, Afşin, Ekinözü, Nurhak ilçelerindeki işlerini görerek geri şehre döne bilir demiştim..

Bu çok lüks olur mu ? bana göre olmaz, belki sivil helikopter ile de bu iş yapıla bilir..çünkü Nurhak ta İftar programı var öğle gidilecek, sahur da zor gelince böyle olunca insan öğleye kadar yatar oysa bu yolları kısaltmak gerekir.. bunun yolu da ya küçük uçak yada helikopter almaktan geçer.. inanın lüks değil hizmet için feda olsun..

Sivil amaçlı yapılan 6 kişilik helikopterler var bunlardan birtane alarak, Andırın, Afşin, Ekinözü, Nurhak, Elbistan, Çağlayancerit ilçelerine oluşturulacak birer helikopter pistine iniş yaparak işlerinin çok kısa zamanda çözme imkanı sağlayacaktır..

Mesele olan üzüm yemek : bağcıyı dövmek değildir..

Kahramanmaraş büyük bir il ve sorunları da dağ kadar büyüktür bunun aşmak içinde sürekli koşturmak gerekiyor..

Bir süre önce : Mado da bir gurup gazeteci ile sohbet toplantısı yapan başkan Fatih Mehmet Erkoç’un o toplantısına davet edilmeyenlerde gelmişti ama bu önemli değil bana göre az yani 5-6 kişilik guruplar halinde gazetecilerle zaman zaman bir araya gelmesinde fayda var..

Ortak akılı kullanmak gerek..

Kahramanmaraş’ın acil çözülmesi gerekin sorunları var..

Yasal düzenleme yapılması gereken sorunlar var

Belediye kanunu ve Büyükşehir kanuna ilave edilmesi gereken kanuni düzenlemelerin yapılması için milletvekillerine kanun teklifi hazırlanarak verilmesi gerekir..

Bu sebeple başkanımız: İlçe belediye başkanlarından sorunlarını yazılı isteyerek, kendi sorunları ile birliştirerek, hukukçu Meclis üyelerine kanun teklifi şeklinde hazırlatarak TBMM gitmek üzere milletvekillerine birer dosya vermesi gerekir diye düşünüyorum..

Türkiye de başka Kahramanmaraş yok, basın , başkanı , halkı ile bir bütün olarak Kahramanmaraş’a daha iyi hizmeti nasıl ? sunarız ! bunun hesabını iyi yapmamız gerekir..

Toplum katmeri içinde: akıllısı var, delisi var, bencili var , herkese diyeni var, oturup çay içilecek insan var, selam verilmeyecek olan var, buradan yola çıkarak aklı selim insanlarla istişare toplantıları her zaman başkanımızı yükseltecektir..

Halka inmekte bir zarar görmüyorum..

İftar yemeğiden ziyade sohbet ortamı kısa da olsa hoş oldu, sohbetin devamını diliyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co