Erkoç’u rahat bırakın

Erkoç’u rahat bırakın

Erkoç’u rahat bırakın !..

Bugün ortaya konuşuyorum kimse üzerine alınmasın !..

Erkoç’u , Mahçiçek’gi, Okay’ı rahat bırakın onlar biraz Kahramanmaraş için çalışsınlar, 2 ay 6 gün oldu seçim biteli biz halen hayırlı olsun ziyaretini bitiremedik..

Dün bir yerdeyim (Ken söz sahibine aittir): “Komşu, belediye başkanlarına ne zaman gidelim ?

–          “İtten , Tazı seçilmiyor ay başına doğru gidelim !”

Lafa bak, sonra da düşünceye bak, sonra ekabillige bak ve de 2 ay oldu seçim biteli önümüzdeki ay için ziyaret planlayan ağaya bak !..

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan seçimlerin yapıldığı tarih, belki unutanlar vardır diye düşünüyorum.. bu sebeple bir kere daha yazma ihtiyacını duydum..

Yapılacak çok iş var biz hala oyundayız, oynaştayız, Körler- Sağılar bir birini ağırlar cinsinden biz bir birimizi ağırlayıp duruyoruz..

Bugün şöyle bir belediyelerimizi dolaştım:

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in yanına gidiyorum, Hayırlı olsun ziyaretleri son sürat devam ediyor, Hanefi Beyle görüşmek ne mümkün !.. oradan iniyoruz, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın makamına varıyoruz ,” Hayırlı olsun ziyaretleri “ tam gaz devam.. gelen giden, oğlumu işe al diyenlerin hatti hesabı yok ! en ilginç gelenden biri de  oğlu polis olan baba: oğlumu belediye al diye ziyarette gelmesidir..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un makamına varıyoruz , giriş den alt kadar kadar, makam odasından özel kaleme kadar her yer adam dolu ve başkana hayırlı olsun ziyaretine geliyor.. sonra da oğlumu işe al !.. dilekleri ile çıkıyorlar…

Kahramanmaraş’ta tekstil sektöründe fabrikalarda çalışacak 8 bin kişi işçi açığı olduğu ve bugün bir çok fabrikanın önünde ,” İşçi alınacaktır” afişlerinin asılı olduğu bugünde Belediyeyi ekmek kapısı olarak görenlere hayret ediyorum..

Açık söyelen bir şey var ki : Biz çalışmadan maaş istiyoruz, Belediyeler bunun versin !.. istenilen bu çalışacak adam için Kahramanmaraş’ta iş çok tüm fabrikalar işçi arıyor ama yok.

Bakın açık söylüyorum: Suriyeliler memleketlerine dönsünler, Afkan’lılar gitsinler Kahramanmaraş’ın hali gerçekten perişan fırınlarda ekmek bile çıkaramayız, bugün şehrimiz ayakta tutan bunlar.. bunu görerek devletimiz gerekli tedbirleri almalı

Oğlum – Kımız, Vanda – Hakkari de – Ankara da- İstanbul da Memur Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine geçsin diye gelenler..Hemşire kızını belediye’ye getirmeye çalışanlar , ve bunu söylemek için hayırlı olsun ziyaretine gelenler..

Benim gördüğüm gelenlerin yüzde 85 oğluma- Kızıma iş kapısı belediye olsun diye geliyor, bizde diyoruz ki : Şu başkanlarımızı rahat bırakalım, ellerindeki şişme kadroya bir iş bulsunlar sonra Kahramanmaraş’ a hizmet etmeye başlasınlar..

Bugün 6 Mayıs 2014 seçimin üzerinden geçti 2 ay 6 gün geçti : biz halen hayırlı olsun ziyaretindeyiz.. Kahramanmaraş halkına sesleniyorum, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u , Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’i Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ı rahat bırakın , biraz nefes alsınlar , Kahramanmaraş için çalışmaya başlasınlar,..

Belediye başkanlarımızın önünde dağ gibi iş var: Yeni belediyeler yeni müdürlüklerini kurarken, şişirme kadro ile uğraşıyorlar..

Karar belediye başkanlarımızın ama bunu ben söylüyorum: “Bu şişme kadro varken, belediye başkanlarımız bir tek kişiyi işe alamazlar, oğlumu, kızımı işe alın diye gelmeyin ! onlara biraz imkan verin, fırsat verin çalışsınlar.. birimlerini oluştursunlar belki sonra adam gerek olabilir !…  o zaman olur..

Kahramanmaraş’ta fabrikalar bugün işçi ararken, bizim belediye kapısını çalmamız pekde hoş bir görüntü değil, samimi iş arayana Kahramanmaraş’ta iş çok..her yerde iş var.. Bu sebeple belediye başkanlarımızı rahat bırakın diyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co