Erkoç’a hayırlı olsun

Erkoç’a hayırlı olsun

Erkoç’a Hayırlı olsun !…
Sabah saat 09 00 da Hafız Ali Efendi meydanından geçtik meydan ve Trabzon bulvarı trafik kapatılmıştı.. alan boş du….
Sonra Saat 12 00 gibi vardığımız zaman ise bin 500 kişi ya var ya yoktu.. sonra çevreden gençler gelmeye başladı..sonra biraz daha kalabalık geldi ama bu gelen kalabalık MHP yakışan bir kalabalık olmadı.
Oysa MHP bir rüzgar yakalamıştı.. kalabalık bu olmamalıydı !..
MHP den geçmiş dönem belediye başkanı adayı Mete Eskigün:” Ben o rüzgarı çok iyi bilirim, rüzgar olur ama sandıktan oy çıkmaz,” dedi.
Bende MHP yakaladığı rüzgarla ak parti kadar kalabalık toplar ümidindeydim.. ama yanılmışız.. Kahramanmaraş’ta değişen bir şey olmadığını gösterdi..
Miting alananında yeni yüzler aradım. Tek yeni yüz cemaatten tanıdığım üç beş kişi oldu..
Cemaat mensuplarının bir bölümü bir ağaç dibinde, bir bölümü bir dükkan önünde Devlet bahçeli’yiye uzaktan bakarak dinliyorlar..
Bazı partilerine küsen kişiler ise : bir köşeden uzaktan uzağa bakıyordu..
MHP Lideri Devlet Bahçeli den önce Kahramanmaraş’a gelerek Hafız Ali Efendi Meydanında , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın miting de yaptığı yerde miting yaptı..
Bu miting den önce şöyle düşünüyordum: MHP Kahramanmaraş’ta 57 bin oyunu aceba 120 bin’e çıkara bilir mi ?
Yada Ak Partiyi zorlaya bilir mi ?
En son seçimde Ak Parti o yüzdesi 69 , MHP 14 CHP 17 olmak üzere bu gün için ise ben bunu şöyle tahmin ediyordum: Ak Parti yüzde 55 MHP 25 CHP 15 gibi oy alır diye hesap ediyordum..
Oysa : Meydan bize çok bir şeyin değişmeyeceğini söyledi. Bunun sonucu da bugünden Fatih Mehmet Erkoç’a hayırlı olsun demek bizlere düşüyor..
MHP belki oyunu bir iki puan artıra biliri ama belediye başkanlığı alacak rakamı bulması mümkün görülmüyor..
Bir önceki il genel meclisi oylamasına göre oyunun 3-5 puan artıra bilir ama bu büyükşehir kazanmasına yetmeyecektir.
Bana telefon açıyorlar kalabalık nasıl ? diye bende onlara :
Miting de ezilerek buraya gele bildim..!
MHP’li okuyucularımın bu yazım hoşlarına gitmeyeceğini biliyorum ama şunu söylüyorum, şapkanızı önünüze alın biraz düşünün !…
Çok zayıf bir mitnig oldu, işin doğrusu benim tahmin ettiğim MHP bu değildi, bu bizim MHP ye yakışmadı..
Devlet Bahçeli’yi baştan sona kadar dendenledik..
İktidara geldiklerinde ne yapacaklarını söylemedi..
Milletimiz : Lafa değil biz icraatta bakarız diyorlar..
MHP bir projesi yok, yapacağım dediği işi yok: Ne CHP ne Ak Parti verin oyu MHP’ye diyor ama niçin verileceğini söylemiyor.. mesele de burada..
Konuşması, Hırsızlık, yolsuzluk, ayakkabı kutuları ve Ak parti’ye vurarak yaptığı konuşmasında bir tek proje yok..
Bir MHP’li arkadaşıma telefon açtım:” Ağabey eziliyorum , neredesin beni kurtar!” dediğimde : “Resim çek Ak partinin 10 da birinin bulurlarsa sana ziyafet çekeceğim dedi..
Bende gel şunu biraz yukarı çekelim 20 /1 olsun dedim, ama kabul etmedi, çünkü o MHP yönetimine sitem ederek o sözleri bize söylüyordu..
MHP Kalabalığı şunu açık ve net gösterdiği ki seçim sonuçları değişmeyecek Kahramanmaraş’ta Ak Parti Büyükşehir başta olmak üzere ilçeleri tamamına yakının alacak gibi duruyor..
Ak Parti açısından benim gördüğüm üç riskli yer var : Ekinözü, Nurhak, Pazarcık bunun dışında Ak parti için hayırlı olsun diyelim..
İşin doğrusu MHP Kahramanmaraş Miting çok önemli ve renk verecekti..ama görülen o ki Ak Parti Kahramanmaraş Kalesine 31 Mart Pazartesi sabahı bayrağını dikecek..
Dulkadiroğlu ilçesini biz daha önceden Necati Okay ‘a vermiştik, Hayırlı olsun demiştik.. Bugün gördüm ki Onikişubat ilçemiz Hanefi Mahçeçek’e ve Büyükşehir Fatih Mehmet Erkoç ‘a hayırlı olsun,” diyoruz..
Yazımızı okuyanlar özellikle MHP’liler kızacaktır.. onu biliyorum ama durum bunu gösteriyor.. bu eleştiriden bir ders çıkarıp nerede hata yaptık onu düşünün derim..
İyi günler..
27 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co