Erkoç:”1 Mart’ta Havuz Sistemi Başlıyor”

Erkoç:”1 Mart’ta Havuz Sistemi Başlıyor”

Erkoç:”1 Mart’ta Havuz Sistemi Başlıyor”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç,” 1 Mart 2016 Salı günü otobüslerde para kaldırılmakta ve havuz sistemi başlamaktadır,” dedi..

Haftalık Gazeteleri yöneticilerini bir araya gelen  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç:” Göreve geldiğimizde dolmuşları kaldırarak halk otobüsüne dönüşmesi üzerine çalışma yapmaya başlamıştık. Dolmuşçu esnafının da desteği ile Kahramanmaraş’ta ki dolmuşları otobüse dönüştürdük.. emeği geçenlere teşekkür ediyorum.. 1 Mart 2016 Salı gününden başlayarak havuz sistemi geliyor.. bugünden sonra az yolcu taşıdık, çok yolcu taşıdık, bir , bir birini sollayarak öndeki yolcuyu ben kapayım dönemi bitiyor.. bugünden sonra havuz sistemi var herkes eşit kazanacak ,” dedi.

Otobüs Merkezi Kuracağız

Gazeteciler: Bekir Doğan, Mehmet Fiskeci, Neşe Yıldızhan, Niyazi Kara, Halil Hınaz , Adem Gemci, İsmail Koyuncu ile sohbet eden başkan Fatih Erkoç: “ Yerini henüz netleştirmedik anacak bir otobüs merkezi yapacağız, güzergahlar çok uzun bunu kısaltacağız, her yerde otobüs merkeze gelecek, burada inen vatandaş ikinci defa para vermeden gideceği yerin otobüsüne binerek gidecek..

Arındırılmış bölge olarak planlamasını yapıyoruz, İstanbul da metro ve Metrebüs inme binme yerlerinde olduğu gibi otobüse binerken kart basmayacak o merkeze girerken kart basacak.. böyle bir merkez yapıyoruz..

Otobüslerin yolcu yoğunluğuna göre o hat üzerinde otobüs sayısının artırmak az olan yerlerde azatmak, gece gündüz gibi düzenlemeler yapılıyor yakında bu konuda geniş katılımlı bir toplantı ile tanıtımını yapacağız,” dedi.

erkoc (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co