Erkoç, “Yeni Türkiye yolunda Kahramanmaraş üzerine düşeni yapacak!”

Erkoç, “Yeni Türkiye yolunda Kahramanmaraş üzerine düşeni yapacak!”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Yeni Türkiye yolunda, bu yeni medeniyet yolculuğunda, yeni Türkiye’yi inşa etme yolunda bu şehir üzerine düşen görevi yapacak” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hafız Ali Efendi Meydanında düzenlediği miting öncesi kürsüye çıkan Erkoç, yeni Türkiye’nin inşasında Kahramanmaraş’a büyük önem düşeceğinin altını çizdi.

erkoc (3)

KAHRAMANMARAŞ’I YENİ TÜRKİYE’NİN YILDIZI YAPACAĞIZ

“Doğu Türkistan’da mazlumları kucaklarken, Somali’de ve dünyanın birçok yerinde bizler adına kardeşlik hukukumuzun gereğini yerine getirdi. Sevgili Başbakanımız işte sizleri bu yüzden çok seviyoruz” diyen Erkoç şunları söyledi: “Yeni Türkiye yolunda, bu yeni medeniyet yolculuğunda, yeni Türkiye’yi inşa etme yolunda bu şehir üzerine düşen görevi yapacak. Çünkü bu şehir, daha Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan, ilk oturumunu yapmadan 12 Şubat 1920’de bir büyük devleti yenerek, bize getirerek, esaret zincirini kırarak bu ülkenin istiklal mücadelesini ateşlemişti. Bu şehir, bu şehrin aziz ve güzel insanları Başbakanımız her zaman bu medeniyet yolunda her zaman sizlerin yanında olmuştur olmaya da devam edecektir. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğun gereğini yerine getireceğiz. Bu kadim şehri, tarihimize, geçmişimize ve medeniyetimize yakışır bir şekilde inşa edeceğiz. Atiyi mazinin üzerine inşa edeceğiz. Bu davanın Büyükşehir Başkanı olmak benim için büyük bir onur. Bu Kahramankentin insanlarına hizmet etmek bizim için büyük bir onur ve sevda. Önümüzdeki dönemde bu güzel kahraman şehrimizi, bu güzel şiirin başkentini, Kahramanmaraş’ımızı yeni Türkiye’nin yıldızı yapacağız”

BAŞBAKAN YÜREĞİMİZİN SESİ OLDU

Erkoç konuşmasını şöyle tamamladı: “Başbakanımız millet sevdasıyla 12 yıldan bu yana Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu yeni Türkiye yolunda, Anadolu’nun her alanında yeniden imarı yolunda, aynı medeniyetin mirasçısı olduğumuz, aynı maneviyatı paylaştığımız, aynı dili konuştuğumuz Yüz milyonlarca insanın arasına örülmüş duvarları kaldırmak amacına yönelik çok önemli görevlerde ve çok önemli hizmetlerde bulundu. Başbakanımız yüreğimizin sesi oldu. Gazze’de sanki üzerine dünya yıkılmış acılı babanın o acısına ortak oldu milletimiz adına. Myanmar, Arkanda Yüz binlerce insanı dünya unutmuştu, büyük bir soykırım vardı. Ama onlar bizim medeniyetimizin bir parçasıydı. Başbakanımız orada bizim medeniyetimizin yiğitliklerine, o mazlumlara Allah’ın selamıyla selamlarken yüreğimizin sesi oldu bizim”

erkoc (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co