Erkoç; “Yeni sistem engelleri kaldıracak”

Erkoç; “Yeni sistem engelleri kaldıracak”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç

“Yeni sistem engelleri kaldıracak”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Bugün Pınarbaşı Kırgöz tesislerinde sivil toplum kuruluşu başkanları ile bir araya geldi. Erkoç, Yeni anayasa ile Türkiye’nin 10 kat daha hızlı büyüyeceğini söyledi.

Yeni sistemin engelleri kaldıracağını ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Parlamenter sistem ile önümüze çok engeller koyuldu, bu yeni sistem ile hizmetler 10 kat daha fazla artacaktır” dedi.

Pınarbaşı Kırkgöz tesislerinde sivil toplum kuruluşları ile sabah kahvaltısında bir araya gelen başkan Erkoç; “Kahramanmaraş sivil toplum yapılanması yönünde çok önemli noktalara geldi. Her geçen gün sivil toplum yapısı daha güçlü bir hale gelmektedir. Bu topluluk Kahramanmaraş’ı temsil etmektedir. Bu yüzden Sivil toplum kuruluşlarının sorunlarını, önerilerini dinleyecek bir platform kurduk” diye bilgi verdi.

platform (1)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeni Sistemi anlatmaya Kahramanmaraş’tan başlamasının çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Erkoç; “Kahramanmaraş 12 Şubat ruhu çok önemli çünkü istiklal mücadelesinde Kahramanmaraş destanı önemli dönüm noktası idi. Şimdi ise yeni sistemi İstiklalin başkentinden, İstiklali Ateşleyen şehirden başlaması bizim için çok anlamlı oldu. Yarın ki tarihi buluşmada Türkiye ve Dünyaya Kahramanmaraş’tan mesaj vereceğiz.

Artık Türkiye ayağa kalktı. Dünya siyasetinde söz sahibi bir ülke olduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesi ile Türkiye ayağa kalktı. Fakat parlamenter sistemi ile önümüze çok engeller koyuldu. Reisimiz tarihi bir karar aldı. 16 Nisan da halkımız yeni sistemi oylayacak. Türkiye yeni bir sisteme yeni bir hükümet sistemine kavuşacak” dedi.

platform (3)

Rejim değişikliği olmadığını yürütme sistemi değişikliği olduğunu belirten Erkoç; “Yürütme ülkenin motifidir. Ülkenin geleceğini yürütme taşır. Türkiye’nin sağlam bir zemine bağlanması için bu yeni sistem çok önemli. Cuma günü önemli bir misafirimiz var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş’a gelerek, toplu açılış ve halkımıza seslenecek. Dünyada süper güç olmuş ülkelerin yönetimi belli. Bu bir yürütme değişikliği, rejim değişikliği değil. Türkiye’nin daha güçlü ilerleyebilmesi için, zaman kaybetmeden yeni sisteme ihtiyacı var” dedi.

Kahramanmaraş Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Yusuf Bülbül: “151 sivil toplum örgütünün bu toplantıya katılması ile bir Türkiye de ilk oldu.

Bülbül: “Türkiye istiklali bir yönetime kavuşuyor, Türkiye’nin her zaman başında Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü lidere sahip olmayabilir. Bugüne kadar 64 hükümet değişti. 97 yılda 64 hükümet bu sebeple Türkiye’nin geleceği için biz sivil toplum kuruluşları olarak evet diyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co