Erkoç, Yemek Yarışması Şampiyonlarını kabul etti

Erkoç, Yemek Yarışması Şampiyonlarını kabul etti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İstanbul’da düzenlenen Ulusal Yemek yarışmasında dereceye giren aşçıları makamında kabul etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yasemin Ayranpınar, Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran ile Cafer Börekçi, Alican Börekçi, Cahit Börekçi, Mesut Yoğun, Murat Önügören ve Yaşar Demir’den oluşan aşçı kafilesi  katıldı.

Ziyarette aşçılar Başkan Erkoç’a destek ve katkılarından dolayı bir plaket takdim ederek teşekkür ettiler.

Ziyarete ilişkin görüşlerini dile getiren Başkan Erkoç: “Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Gerçekten çok önemli bir başarı sağladılar. İstanbul’da tüm Türkiye mutfaklarının yer aldığı yemek yarışmasında şehrimizi başarılı bir şekilde temsil ettiler.

Kahramanmaraş gastronomisi çok zengin ve çok güçlü bir ildir. Kahramanmaraş’ımız birçok önemli medeniyetlere merkezlik yapmış, ev sahipliği yapmıştır. Artık biz bunu Türkiye’ye ve dünyaya duyurma gayreti içindeyiz. Birkaç yıldan bu yana çok önemli etkinlikler yapıyoruz. Daha önce de İstanbul’da Maraş Mutfağımızda yer alan yemeklerimizin sergilenmesini sağlamıştık. Yaklaşık 125 çeşit yemeğimiz sergilenmişti. Bu tür faaliyetlerle Kahramanmaraş Gastronomisi tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya duyurma ve gösterme gayreti içindeyiz. Kahramanmaraş’ımız inşallah gelecekte gerek iç turizminde gerekse dış turizminde hak ettiği yeri alacaktır. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Tarihi mekanlarımızı restore ederek insanlarımızın hizmetine sunuyoruz. Tarihi konaklarımızın yanı sıra tarihi çarşılarımızı da aslına uygun restore ederek insanlığın hizmetine sunuyoruz. Demirciler Çarşımızda da restorasyonun sonuna geldik. Birkaç güne kadar tamamlayacağız.

Bunun haricinde iç turizme yönelik olarak kayak merkezi yapıyoruz. Termal de çeşitli planlamalar ve çalışmalar başlattık. Sıcak su çıkarttık ve özel sektörle birlikte çok daha güzel hizmetler üretmeye devam ediyoruz.

Turizmin en önemli parçalarından birisi gastronomi olduğunu bildiğimiz için Kahramanmaraş’ımızın harika lezzetlerini tüm dünyaya duyurmak için gayretlerimiz devam ediyoruz. Bu bağlamda arkadaşlarımız şehrimizi en iyi şekilde temsil ettiler bundan dolayı kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz Yasemin Ayranpınar ve Kadın  Aile Şube Müdürümüz Ayşe Taşkıran hanımefendilere de gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co