Erkoç: Suriyelilerden sıkıntı olan bize gelsin!

Erkoç: Suriyelilerden sıkıntı olan bize gelsin!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç basın iftar verdi..

Erkoç:” Suriyelilerden Sıkıntısı olan bize gelsin!”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Pınarbaşı Çamlık da dün akşam basın bir iftar yemeği verdi. Erkoç,” Suriyeli Kardeşlerimiz, Özellikle Müslüman Suriyeliler zalim Esat’ın bombalarından kaçarak bize sığındılar, onlar bizim misafirimiz, içinde yanlış yapan varsa bize gelin biz gereğini yaparız,” dedi.

Genel Sekreter vekili ve Daire Başkanları ile birlikte dün akşam Çamlıca da Basın bir iftar veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “ 3 yıl önce Suriye de yaşayan Türkmenler ve Müslümanların üzerine bomba yağdırmaya başlaması ile evini, iş yerini, her şeyini kayıp eden 1 milyondan fazla kişinin öldüğü saldırılar sonunda canını kurtaran Suriyeli Kardeşlerimiz, Sevgili Peygamberimiz döneminde ki Muacir, Ensar ilişkisi içinde bölge illere ve Şehrimize gelmişlerdir..

Devletimizin imkanları doğrultusunda bir bölümü çadırkentte diğerleri ise evlerde misafir edilmektedir.

Kahramanmaraş Çadırkente 16 bin kişi , Pasaport ile gelenlerle birlikte Kahramanmaraş’ta 50 bin kişi misafir edilmektedir..

Her gün şahid olduğumuz gibi: bunların içinde çalışarak ekmeğini çıkaranlar, var, çok fakir olduğu için yardıma muhçat olanları var, tabi içinde Esat tarafından fitne çıkarılmak üzere gönderilenlerde olacaktır, Polis ve Zabıtamız bunu bulduğunda terhal sınır dışı ediyor, böyle kişi varsa , fitne fesat çıkarmak, olay çıkarmak isteyen Suriyeli varsa bize Zabıta Daire başkanlığına Polise, Valiliğimize bildirin anında sınır dışı ederiz..

Kahramanmaraşlı misafir perberdir.. Erzurum treni kardan dolayı narlıda kalınca tüm Tren yolcularını evinde iki ay ağırlamış tarihe geçmiş bir milletiz, bundan sonrada bu misafir perberliğimizi Suriyeli kardeşlerimize göstereceğiz..

Erkoç: “ Bizde duyuyoruz, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Kahramanmaraş Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye, Mersin ve Türkiye’in bir çok yerinde dış güçler ve içerdeki şer güçler tarafından olaylar çıkarılmak isteniyor..

Aman bunlara dikkat edelim, oyuna gelmeyelim, bir sıkıntısı olan varsa direk bize gelerek görüşe bilir ama, Pazar günü ortaya çıkan Sarhoşlar Maraşlı değildi.. Kahramanmaraşlı Ramazan ayına hürmet eder, en alkolik olanı bile Ramazan ayında içki içmez, Namaza, Oruç’a Ezana ve Bayrağa hürmet eder, oysa Pazar günün manzarası ortada oyuna gelmeyelim,” diye konuştu..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co