Erkoç: “Sıkıntılarımız son bulsun”

Erkoç: “Sıkıntılarımız son bulsun”

KAHRAMANMARAŞ/ Muharrem ayı sebebi ile düzenlenen aşure etkinliği ulu camii önünde yapan Büyükşehir belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Muharrem ayı sebebi ile aşuremizi dağıtırken, İslam âleminde yaşanan sıkıntıların son bulmasını diliyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Aşure günü Ulucamii önünde Öğle Namazı sonrası gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan, 24 çeşitten oluşan 10 bin kişilik aşure vatandaşlara ikram edildi.

erkoc (4)

Aşure Şenliğine ilişkin basın mensuplarına bir açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Geleneksel hale getirdiğimiz aşure şenliğimiz devam ediyor. İslam medeniyetinde aşurenin ayrı bir yeri ve önemi vardır.

Bu hayırlı günün tüm kardeşlerimize, Ümmet-i Muhammed’e hayırlar ve mutluluk getirmesini ve yine bu önemli günde başta Ortadoğu olmak üzere dünya genelinde yaşanan savaşların, haksızlıkların ve zulümlerin sona ermesi temennisinde bulunuyorum.

Bolluk ve bereket getirmesi temennisiyle İslam Alemi’nin bu mübarek gününü kutluyor, tüm halkımıza esenlikler diliyorum” diye konuştu.

Açılış duasını yapan Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher:” Aşure kurtuluş demektir, bizde bugün dua ediyoruz, sıkıntı çeken tüm Müslümanların kurtulmasını temenni ediyorum,” dedi.

Dua edildikten sonra aşure dağıtımını Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başlatarak vatandaşlara aşure dağıtımı yaptı.

erkoc

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co