Erkoç “Sezona hazır hale getireceğiz”

Erkoç “Sezona hazır hale getireceğiz”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Ilıca Mahallesinde inceleme yaptı..

Erkoç “Sezona hazır hale getireceğiz”

MEHMET MÜCAHİT DOĞAN

ILICA- Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi Süleymanlı- Ilıca Mahallerinde incelemeler yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “ Turizm merkezi olan ılıcamızın sezona hazır hale gelmesi iç in çalışıyoruz,” dedi.

Başkan (21)

Bir süre önce termal su bulunması ve yeni kuyu açımı çalışması yapıldığını bir çok yere yeni kuyular vuracaklarını belirten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç : “ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüd Proje Müdürlüğü’nce yapılan sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Erkoç, Ilıca’da termal turizmi geliştirmek için gayret ettiklerini ifade ederek çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Başkan (19)

Burada çalışmalara ilişkin bir açıklama yapan Başkan Erkoç: “Söz verdiğimiz gibi Kahramanmaraş’ımızı termal turizmin merkezi haline getirmek için başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor. Ilıca mahallemizde dört farklı noktada başlattığımız sıcak su sondaj kuyusu çalışmalarımız sonrası yaklaşık 380 metrede 45 derece termal sıcak suya ulaştık.

Yapacağımız çalışmalarla Kahramanmaraş’ımız hem kış hem de yaz turizminden faydalanacak. Kahramanmaraş’ımızın tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkararak Türkiye’nin cazibe merkezi olacak bir kenti yapmak için yoğun gayret sarfediyoruz” diye konuştu.

Sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Erkoç daha sonra Ilıca çarşısını gezerek esnaflarla ve vatandaşlarla çay içerek sohbet etti.

Başkan (9)

Başkan (7)

Başkan (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co