Erkoç; “Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”

Erkoç; “Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Kahramanlık” Unvanı Verilişinin 43.Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Erkoç Mesajına “ Her Ferdi Kahraman Şehir “ diyerek başladı ve şunları belirtti; “Milli iradenin temsilcisi TBMM’nin, Maraş’ı 7 Şubat 1973 tarihinde ”Kahramanlık” payesi ile ödüllendirerek, büyük mücadeleler sonucu kazandığı zaferi destanlaştırdı” dedi.

Erkoç; “Maraş’a ”Kahraman” unvanı verilmesinin 43. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tarih sahnesinden silinmek istenen Türk Milleti’nin başlattığı milli mücadele hareketiyle bağımsızlık yolunda destansı başarılara imza attığını belirtti. Bu başarıların en önemlilerinden birinin Maraşlılar tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Erkoç, mesajında şunları kaydetti: ”Günlerce süren mücadeleden sonra Maraşlılar, küçüğünden büyüğüne silaha sarılarak tek yürek halinde bütün gücünü ortaya koymuş ve kendisini yok etmek isteyen düşmana karşı zafer kazanmıştır. Maraş kazandığı başarılarla ‘kendini kurtaran şehir’ unvanını elde etmiş, bununla yetinmemiş çevre illerin yardımına koşarak milli dayanışmanın en güzel örneklerinden birini de sergilemiştir. Milli iradenin temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, Maraş’ı 7 Şubat 1973 tarihinde ‘Kahramanlık’ payesi ile ödüllendirerek, bu onuru ebedileştirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Maraş’a ‘Kahramanlık’ unvanı verilmesinin yıldönümünü kutluyor,  şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum”dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co