Erkoç: “ Sanayicilerimizle birlikte çalışmak istiyoruz,”

Erkoç: “ Sanayicilerimizle birlikte çalışmak istiyoruz,”

Başkan Fatih Mehmet Erkoç KMTSO Meclis Toplantısına katıldı.

Erkoç: “İşadamlarımızdan birazda sosyal sorumluluk almalarını bekliyorum”

 Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası 48. Meclis toplantısına katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Şehrimizin geleceği açısından sivil toplum kuruluşlarımızla planlamalar yapmaktayız. Biz yeni büyükşehir olmamıza rağmen bu 3 yılda çok önemli projeleri harekete geçirdik. Ancak bürokratik engellerin çok uzun sürüyor. Kahramanmaraş’ta çok fakir aile var. Bizde listeleri mevcut. İsteyen işadamlarımıza adreslerini verebiliriz. İşadamlarımız yardımlar yapıyorlar. Allah razı olsun ama biraz daha yoğun şekilde sosyal sorumluluk almalıyız. İşadamlarımız bu konuda sosyal sorumluluk almak isterse biz adresleri hemen kendilerine veririz. Allah’a hamdolsun ki büyükşehir her yerde var. Sadece eğitime 40 Milyon yatırım yaptık. Kahramanmaraş’a Kapıçam’dan başlayarak şehrin kuzeyinden ve güneyinden kolye şeklinde yeni çevre yollar yapacağız. Ulaşımda yapılan çalışmalarla ile şehir içi trafiği rahatlayacak” dedi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ilıca daki Termal otel yapılması, diğer yerlerdeki belediye arsalarında yap işlet devret modeli ile Sanayiclerimizle iş yapmaya hazırız,” dedi.

Erkoçkmtso (2)

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası 48’nci Meclis toplantısı katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bugüne kadar hayata geçirilen projeler ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Erkoç konuşmasında şunları dile getirdi: “Büyükşehir Belediyesi olarak biz, gözümüzün nuru olan bu şehre karşı görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin gayreti içindeyiz. Çünkü omzumuzda ne kadar büyük bir vebal olduğunun bilincindeyiz. Biz icra makamındayız, bu şehrin geleceğiyle ilgili, şehrimizin daha yaşanabilir, daha mutlu, daha huzurlu bir il olması yolunda gecemizi gündüzümüze katarak gayret etmekteyiz. Tabi zaman zaman Yönetim Kurulu Başkanımızla, Meclis Başkanımızla da istişarelerde bulunmaktayız. Şehrimizin geleceği açısından sivil toplum kuruluşlarımızla planlamalar yapmaktayız.

14 BİN 500 KİLOMETRE KARE HİZMET ALANI

Biz yeni büyükşehir olmamıza rağmen bu 3 yılda çok önemli projeleri harekete geçirdik. İl geneli hizmet alanımız 14 bin 500 kilometre kare, yani 225 kilometre de mahallemiz var. Sivas, Malatya, Kayseri sınırında yoğun bir şekilde nüfus var ve nüfusumuzun yüzde 45’i şehir merkezinde ama diğer yüzde 55’i ilçeler ve kırsaldaki mahallelerimizde. Ama hamdolsun bu bizim hizmet etme gayretimizi, motivasyonumuzu engellememekte.

Belediye Başkanı adaylığı sürecinde verdiği projelerin hayata geçirilmeye başlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç şunları söyledi: “Bu dönemde Kahramanmaraş’ta seçimlerde söz verdiğimiz projelerin bir hazırlık dönemi oldu. Bunların planlaması, projelerin gerçekleştirilmesi, proje ihalelerinin yapılması, proje süreçleri daha sonra inşaat ihalelerinin yapılması bunlar belirli bir süre almakta. Tabi biz bu süreçleri çok hızlı geçme gayreti içinde olduk. Hamdolsun 2016 sonu itibariyle de söz verdiğimiz işleri artık yapmaya ve bir kısmını da bitirmeye başladık.”

Daha sonra Trabzon Caddesi, Teleferik, Yedi Kuyular Kayak Merkezi, Millet Parkı, Mili İrade Meydanı, Katlı Otoprak ve Rekreasyon alanları gibi projelerle ilgili konuşan Erkoç, bunlardan bir kısmının yılsonuna kadar bir kısmının ise 2018 yılı içinde bitirileceğini açıkladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ait, Ilıca mahallemizdeki 5 yıldızlı otel yerimiz dahil, tüm arsalarında Sanayici ve iş adamlarımızla ortak proje yapmak ve onlara yap işlet devret modeli ile vermek istiyoruz , dışardan yatırımcı var sonra niye bize vermediniz demeyin gelin Kahramanmaraşlılar olarak bu projeleri sizler yapın,” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co