Erkoç, “Provokatörlere dikkat”

Erkoç, “Provokatörlere dikkat”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç bugün akşam Çamlıca da basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Erkoç,” Halkımızın huzur ve güvenliği bizim için önemlidir, Suriyelilerle ilgili şikâyeti olan bize gelsin gereğini yaparız,” dedi.

Başkan Erkoç iftar yemeği sonrası yaptığı açıklamada vatandaşlarımıza sağduyu çağrısında bulunarak; “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği bizim için her şeyden önemlidir” dedi.

Başkan Fatih Mehmet Erkoç: Halkımızın provokasyonlara karşı sağduyulu olmasını istiyorum, çünkü şer güçler Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar benzeri olayları çıkarmak için çalışacaklardır” dedi.

Bundan tam üç yıl önce Suriye’de Esad yönetimi insanlar üzerine bombalar yağdırıp, çocuk, kadın yaşlı demeyip Suriye halkını yok etmek pahasına 2. Dünya savaşından bu yana görülmemiş bir zulmü başlatmış ve bunun neticesinde de mazlum Suriye Halkı Türkiye başta olmak üzere Lübnan, Ürdün, İran gibi ülkelere sığınmışlardır.

Bu bağlamda devletimiz ilimizin de içerisinde bulunduğu sınıra yakın illerimizden Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin gibi ilerimizde çadır kentler oluşturmuştur.

erkoc (8)

Kahramanmaraş’a 16 bin kapasiteli çadır kent yapılmış ve Suriyeliler yerleştirilmişlerdir. Suriye’deki katliamın devam etmesi ile beraber birçok mazlum sivil Türkiye’ye sığınmaya devam etmiş ve bu süreçte de Kahramanmaraş’ımızın iyi yürekli kadirşinas ve kahraman insanları muhacirlere kucak açarak onlara evlerini açmış, çocuklarının battaniyelerini yorganlarını ekmeklerini onlarla paylaşmışlardır. Onlara Ensar olmanın mutluluğunu yaşamışlar ve dünyaya insanlık örneği vermişlerdir.

Yüzyıl öncesine kadar 600 yıl boyunca ay yıldızlı bayrağımızın altında yaşayan kadim medeniyetimizin bir parçası olan bu insanlara bu yaklaşımıyla İslam kardeşliğinin en iyi örneğini vermişlerdir.

Ülkemizde bulunan Suriyeliler içinde art niyetli insanlar da olabiliyor. Bunlara karşı da devletimiz, valiliğimiz, güvenlik güçlerimiz ve belediyemiz olmak üzere Kahramanmaraş’ın huzurunu bozacak en ufak olaylara müsamaha gösterilmeyerek yanlış davranış içerisinde toplumun huzurunu bozacak en küçük bir olaya izin verilmeyecektir.

Kahramanmaraşlıların huzur ve mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir. Huzurumuzu bozmak isteyen kim olursa olsun, ister bu muhacirlerin içerisine karışmış art niyetli kişiler olsun, isterse ülkemizdeki provakatörler olsun bunlara asla müsamaha gösterilmeyecektir.

Kahramanmaraş’ımızın asil insanlarından bu tür provokatör eylem içerisinde olan insanlara prim vermemeleri ve gerekli sağduyuyu göstermelerini bekliyoruz.

Erkoç: Vatandaşlarımızın en ufak bir rahatsızlıklarında belediyemiz zabıta birimini ve güvenlik güçlerini aramalarını rica ediyoruz.

Kahraman şehrimizin yiğit insanlarının dünyadaki tüm mazlumlara dua ederek, onlara sahip çıkarak dünyaya insanlık dersi vermeye devam edeceklerine inanıyoruz.

Türkiye’de 30 Mart öncesi denenen provakatif eylemler yine önümüzdeki günlerde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bir takım provakatif eylemlerle kaos ortamı oluşturulmak istenmektedir. Daha önce denenen bu tür provakatif eylemler başarılı olmamıştır bundan sonrada hemşerilerimizin sağduyulu davranarak bu tür provakatif eylemlere prim vermeyeceğinin bilinmesini isterim.

Kahramanmaraş Halkı her zaman sağduyulu davranmasını bilmiştir. Bundan sonrada sağduyu şehrimizde hâkim olacaktır“ diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co