Erkoç: “Marka değerimiz daha da artacak”

Erkoç: “Marka değerimiz daha da artacak”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yapımı tüm hızıyla devam eden Milli İrade Meydanı’nda incelemelerde bulunarak burada çalışan işçilerle sohbet etti.

İnceleme sonrasında bir açıklama yapan Başkan Erkoç: “Yağmur çamur demeden gece gündüz çalışıyoruz. Hemen hemen her mahallemizde çalışma var. Yollar yapıyoruz, parklar yapıyoruz, alt geçitler yapıyoruz, restorasyonlar yapıyoruz. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Burada da hem büyük bir meydan yapıyoruz, hem de otopark yapıyoruz altına. Kahramanmaraş’ımızın merkezde meydanları yok diyorsunuz hem burayla beraber bu meydanla beraber çok önemli alana kavuşacak birçok toplantıların etkinliklerin yapıldığı bir alan olacak. Kitap kafelerimiz olacak gençlerimizin gelip zaman geçirdiği kafelerimiz. Böylelikle Maraş’ımızın marka değerini daha da artıracağız inşallah. Çalışmalar çok hızlı devam ediyor. Birkaç ay içinde burayı bitirmeyi düşünüyoruz. Yani burada Maraşlı nefes alacak onu söyleyeyim. İnsanlar yürüyerek bu alana gelecekler. Hemen buradan yaklaşık 900 m uzakta 15 Temmuz Millet Bahçesini yaptık. Burayı yaptık Trabzon Caddesi- Ulu Cami Arası yayalaştırma olayı bunların hepsini birleştireceğiz inşallah. Hedefimiz daha sonrasında burayı Şelale Parkla Trabzon Caddesiyle birleştirme olacak etap etap yapacağız. Kahramanmaraş’ı Türkiye’nin en rahat nefes alan illerinden bir tanesi haline getireceğiz inşallah” dedi.

milli irade (3)

Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Etüd ve Projeler Şube Müdürlüğü kontrolünde Milli İrade Meydanı ve Otoparkında gerçekleştirilen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

350 ARAÇLIK OTOPARK

Milli İrade Meydanı olarak adlandırılan alanda yapılacak çalışmalarla 350 araç kapasiteli 3 katlı yeraltı otoparkı ile birlikte 4500 metrekare gösteri ve toplanma alanıyla önemli bir dinlenme meydanı olacak.

Toplam 14 bin metrekare alanı kaplayacak olan Milli İrade Meydanı’nda, 700 metrekare yeme-içme alanı ve 250 metrekare ticari alanının yanı sıra 2200 metrekare yeşil alanı da içinde bulunduracak.

milli irade (2)

14 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE KURULUYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye hizmet binası yanında yapımına başlanan Milli İrade Meydanı olarak adlandırılan 14 dönümlük alanda çalışmalar sürdürülüyor. Kahramanmaraş’ın marka değerine çok önemli katkılarda bulunacak olan milli irade meydanı vatandaşların buluşma noktası olacak, birbirleriyle buluşma daha güzel ve kaliteli zaman geçirme noktası, birçok etkinlikler, faaliyetler burada gerçekleşerek yer altı otoparkı halkın hizmetine sunulacak.

milli irade (6)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co