Erkoç, Mahçiçek, Okay göreve başladı

Erkoç, Mahçiçek, Okay göreve başladı

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bugün saat 10 30 da seçim hakiminden mazbatalarını alarak törenle görevlerine başladılar..
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen AK Parti’li Fatih Mehmet Erkoç ve merkez ilçelerin Onikişubat ilçe belediye başkan adayı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkanı Necati Okay belediye başkanları mazbatalarını aldıktan sonra görevine başladı.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen AK Parti’li Fatih Mehmet Erkoç mazbatalarını aldıktan sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığına gelerek Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’dan görevi devir aldı.
Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, yeni başkan Fatih Mehmet Erkoç’a hayrılı olsun diyerek bir buket çiçek verdi.
Poyraz: “ Ak Parti kurulduğu gün ben il başkan yardımcısı, Fatih Mehmet kardeşim ilçe başkan yardımcısı olarak göreve başlamıştık. Sonra biz belediye başkanı olduk, kendisi ilçe başkanı il başkanı oldu ve 11 yıl sonra bu kutsal görevi kendilerine devir etmenin mutluluğunu yaşıyorum..
Fatih Mehmet Erkoç: “ Birlikte görev yaptığımız Kahramanmaraş Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum, güzel bir beraberliğimiz oldu , birlikte çalıştık, Kahramanmaraş’a verdiği hizmetlerden dolayı Büyükşehir belediye başkanı olarak teşekkür ediyorum,bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum,” dedi.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç daha sonra Başkan Mustafa Poyraz’ı belediyenin dış kapısına kadar geçirerek uğurladı.mazbata_7 mazbata_6 mazbata_5 mazbata_2 mazbata mazbata_3

OKAY MAKAMINA OTURDU
Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkanı Necati Okay makamına gelişte ilk defa belediye olan ilçenin ilk başkanı olarak belediye girişinde , Belediye yazı işleri müdürü Orhan Ermeydan tarafından ilçenin altın anahtarı verildi.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay: “ Çok güzel bir seçim süreci geçirdik, özellikle muhalefet partilerinin adayları seviyeli kardeşçe bir çalışma yaptık bundan dolayı tüm partilerin belediye başkan adaylarına, il ve ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum..

Seçim sürecinde ne söz verdiysek hepsini bir bir yapacağız, Kısa sürede inşallah belediye kadrolarımızı oluşturarak takım arkadaşlarımla Dulkadiroğlu ilçesine hizmette başlayacağız, Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye başkanımız Hanefi Mahçiçek de makamlarına oturdular, Kahramanmaraş’a üç elle güzel hizmetler vereceğiz,” dedi..
Makamda daha sonra hayırlı olsun ziyaretlerini kabul eden Necati Okay , Belediye meclisinin çarşmba günü toplanacağını sözlerine ekledi.

Mahçiçek Makamında
Onikişubat ilçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Cuma namazını ulucamiide kıldıktan sonra Şekerdere de eski sosyal tesisler müdürlüğüne kurulan Onikişubat Belediye Başkanlığına gelerek törenle göreve başladı.
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, ve belediye başkanları ile birlikte makama gelen Hanefi Mahçiçek , “ Allah nasip etti bu görev bizlere nasip oldu, Çağdaş bir kent kurmayı hep hayal ediyordum, bugün bu fırsat bizlere verildi, Büyükşehir belediye Başkanımızla beraber Kahramanmaraş’ta uydu kentler , kentsel dönüşüm yaparak Kahramanmaraş’a Türkiye’in en güzel ilçesi ve Büyükşehir haline getireceğim,”…
Kahramanmaraş’ta Büyükşehir ile merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe belediye başkanlıklarına seçilen için Kahramanmaraş Adliyesi’nde mazbata töreni düzenlendi. Törene; Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıktı Güvenç, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Doğan, İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, A Parti İl Başkanı Metin Doğan, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kente hizmet için çalışacaklarını ifade ederek, “Kahramanmaraş’ı mutlu insanların yaşadığı bir kent haline getireceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından Fatih Mehmet Erkoç’a, Onikişubat Belediye Başkanı seçilen Hanefi Mahçiçek’e ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı seçilen Necati Okay’a mazbataları verildi.

AK PARTİLİ BAŞKANLAR GÖREVE BAŞLADI
30 Mart 2014 Pazar günü yapılan mahalli seçimler sonrası Kahramanmaraş Merkez, Türkoğlu, Andırın, Göksun, Afşin , Elbistan, Ekinözü, Nurhak, Çağlayancerit, pazarcık Belediye Başkanları mazbaatalarını alarak törenle görevlerine başladılar..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co