Erkoç, Haberturk’ te canlı yayınlanan Bakış Programının konuğu oldu

Erkoç, Haberturk’ te  canlı yayınlanan Bakış Programının konuğu oldu

Erkoç, Haberturk’ te  canlı yayınlanan Bakış Programının konuğu oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Habertürk Televizyonunda canlı olarak yayınlanan Bakış programına katıldı.

canlı1

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen canlı yayına katılan Başkan Erkoç, Kahramanmaraş’ın ekonomik yapısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Habertürk Televizyonunda canlı olarak Noyan Doğan tarafından sunulan Bakış programına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Gökmen konuşmacı olarak katıldılar.

canlı

Kahramanmaraş’ın ekonomisi üzerine konuşulan programda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Kahramanmaraş, daha Millet Meclisi kurulmadan önce burada ilk kıvılcımı başlatarak ülkemizin kurtulmasının meşalesini yakmıştır. Kahramanmaraş devletten aldığı teşvikleri istihdam ve üretim olarak kullanmış ve fazlasıyla katma değer olarak tekrar ekonomiye kazandıran bir şehir olmuştur. Tekstil başta olmak üzere altın işlemeciliğinde, ayakkabı sektöründe, çelik mutfak eşya üretiminde, enerji üretiminde ülkemizin ekonomisine katma değeri olan bir şehirdir. Dondurma denince dünyada iki şehir akla gelir Birisi Roma diğeri Kahramanmaraş’tır. Tarihi ve kültürel varlıkları ile görülmeye değer illerin başında gelen Kahramanmaraş aynı zamanda bağrından çıkardığı birçok şair, yazar ve fikir adamı ile de edebiyat dünyamıza damga vurmuş ve adeta Şiirin Başkent olmuştur.

Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin turizmde hak ettiği yeri alması bakımından tarihimi ve kültürel mirasımıza sahip çıkarak başta tarihi çarşılarımız olmak üzere tarihi konaklarımızı da aslına uygun restore ederek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu vesile ile tüm yatırımcılarımızı Kahramanmaraş’ımıza yatırım yapmaya, tüm insanlarımızı Kahramanmaraş’ımızı gezip görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co