Erkoç;  “Gayri Sıhhı Konutları temizliyoruz”

Erkoç;  “Gayri Sıhhı Konutları temizliyoruz”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Güneşevler Toplu Konutları’nın temel atma töreninde Konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı  Fatih Mehmet Erkoç ; “İlimizdeki gayri sıhhı konutları temizleyerek yerine daha güzel yapılarla donatmayı hedefliyoruz. Tarihi mekanlarımızı tarihi dokusunu bozmadan restorasyonlarını da yapıyoruz” diye konuştu.

9

Bilim Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Fikri ışık, TPB Genel Başkanı  Nevzat Pakdil, Ak parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal , Milletvekilleri Mehmet Sağlam ve Yıldırım Ramazanoğlu’nun  katılımıyla gerçekleşen  törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; Daha sonra kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kadim bir medeniyetten gelen Kahramanmaraş’ın sürekli göç alan bir il olduğuna dikkat çekerek: “Şehrimiz sürekli göç alan bir il olması hasabiyle konut ihtiyacı doğmaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamak adına özellikle de Dulkadiroğlu ilçemizde arsa arayışlarımız devam etmektedir.

11

Toplu Konut yapımı konusunda çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Çamlık Mahallemizde 100 dönümlük bir alanı rezerv alanı olarak belirledik. Aynı şekilde şehrimizin güneyinde 500 dönümlük bir rezerv alanı oluşturduk.

İlimizdeki gayri sıhhı konutları temizleyerek yerine daha güzel yapılarla donatmayı hedefliyoruz. Tarihi mekanlarımızı tarihi dokusunu bozmadan restorasyonlarını da yapıyoruz” diye konuştu.

Güneşevler Toplu Konut Kooperatifi adına Ali Taş kürsüye gelerek Güneşevler Toplu Konutları hakkında bilgi verdi.

37 BLOK 1480 DAİRE

Ali Taş Yaptığı konuşmada, Güneşevler Toplu Konutlarının 37 bloktan ve 1480 daireden oluşacağına işaret ederek: “205 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Güneşler Toplu Konutları bir zemin + 10 kat ve her katta 4 daire olmak üzere inşa edilecek. Brüt 123, net 92 metrekare olacak olan dairelerin birim fiyatları 55 bin ile 80 bin TL arasında değişmekte olup ortalama 68 bin TL’dir” diye konuştu.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co