Erkoç; “Devasa projeler imza atıyoruz”

Erkoç; “Devasa projeler imza atıyoruz”

Erkoç, Çok kapsamlı basın  toplantısı yaptı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç,  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin son 1.5 yılda yaptığı ve bundan sonraki yapacağı icraatları anlatan basın toplantısı  yaptı.

erkocmbasın (7)

Erkoç; Son 1.5 Yılda Kahramanmaraş’a 780 km asfalt, sathi kaplama ve parke yol döşemesi yapıldığını ve bu çalışmalara  50 milyon TL harcadık. 2 yıl içerisinde Köyden Mahalleye dönüşen bütün mahallerin yolları asfaltlanacak. 10 bin yeni konut inşa edeceğiz. Kahramanmaraş’ın ve ilçelerin atıksu sorunu kalmayacak.  Kentsel dönüşümle Yusuflar Mahallesi yeni çehresine kavuşacak. Trafikte yeni düzenlemeler ve yeni çalışmalar olacak. Bin 500 km lik asfalt ihalesini yapıldı” dedi.

erkocmbasın (8)

Erkoç; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak Büyük devasa Projelere imza attıklarını, Kahramanmaraş’ın atıksu problemi dahil bir çok konunun çözüleceğini söyledi.

Erkoç düzenlediği basın toplantısında şunları belirtti; “Atıksu Arıtma Tesisi ile birlikte herhangi bir arıtma işlemine tabi tutulmadan Sır Barajı’na dökülen atık sular temizlenerek barajların hem su kalitesi korunacak hem de ömrü uzatılmış olacaktır. Yüzde 91’i hibe 170 milyon liralık atıksu arıtma tesisi projesiyle, Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin en önemli çevre dostu şehirlerinden biri olacağını özellikle belirtmek istiyorum. Kahramanmaraş’a yeni uydu kentler kuracağız. Önsen ve Kurtlar Mahallelerine 10 bin konut inşaa edeceğiz. Karşıya geçiş için köprüler yapacağız. 100 dönümlük bir alanda kentsel dönüşüm yapılacak. Yusuflar Mahallesinde bulunan 1788 evde bulunan 7 bin nüfus yeni evlerine kavuşacak.  Şehri yeniden inşa edeceğiz. Kentsel dönüşümü başlattık.  Su yönünden zengin olan Kahramanmaraş’ta şehir şebekesine saniyede 2 bin 500 litre su verilmekte.  Ancak bunların bin 500 litresinde kayıp var. Şebekelerimizi de elden geçirip bu kaybı bir an önce çözeceğiz. Sümbüllü vadisi yapılan çalışmalarımız var. 12 milyon Tl’ ye ihale edildi. Burası tamamlandığında bambaşka bir çehre olacak. 15 Kütüphane yapımı ve eğitime 18.5 Milyon yatırım yaptık  “ dedi.

erkocmbasın (5)

Erkoç; “49 Milyon Euro’ya mal olacak ve % 91’i hibe olan Kahramanmaraş’ın en büyük sorunlarından biri olan Dev Atıksu projesi ile Sır barajında balıklar ölmeyecek. Kahramanmaraş Balıkçılıkta çok önemli yere geldi. ŞLu anda 20 ülkeye ihracat var. Yapacağımız bu yatırımla balık üretimi ve ihracatı artacak ve binlerce kişiye iş imkanı doğacak. Kahramanmaraş Dünya’da sayılı ülkeler arasına girecek.

erkoç (2)

Afşin, Elbistan gibi bir çok ilçemizin atıksu arıtma ve içme suyu sorunlarını çözüyoruz. 14 İçme suyu deposu, 31 adet kaptaj çalışması yaptık. 46 adet içme suyu kuyusu açtık. 145 km Yağmur suyu ve hat döşemesi yaptık.  Ulucami TüneL Kavşak çalışmasını yaptık. 1480 adet Güneş evler konutu bitmek üzere. Ulaşımda Türkiye’ye örnek bir uygulamaya geçerek dolmuşları halk otobüslerine çeviriyoruz. Ortak havuz sistemi kuruldu.  Hobi bahçeleri çalışmamız var. Adana yolu üzerindeki servis yolunu bitirdik.  196 hektar yeni rezev alanı oluşturduk. Kahramanmaraş’ın her yerinde çalışmamız var. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Seçim vaatlerimizi yerine getireceğiz” dedi.

Erkoç’un basın toplantısına 50 gazeteci katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co