Erkoç, beklentinin üzerinde performans sergiliyor.

Erkoç, beklentinin üzerinde performans sergiliyor.

Erkoç, beklentinin üzerinde performans sergiliyor.

Erkoç düzenlediği basın toplantısıyla seçim öncesinde Ak Parti oylarının artmasına büyük katkı sağladı. 1.5 yıl gibi kısa zamanda Erkoç kendisini halka sevdirdi. Takdir topladı.

3o Mart yerel seçimleri öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Fatih Mehmet Erkoç ismi açıklanınca Kahramanmaraş’ta  herkes bir şeyler konuşmaya başladı. Erkoç’un  Kahramanmaraş’a bir şeyler veremeyeceğini ve Kahramanmaraş’ ın 5 yılının daha boşa gideceğini belirtenler oldu.

Erkoç, seçim öncesi yapacağı çalışmaları anlatan “ Büyükşehir Büyük Projeler, Sizlerden aldığımız güçle Kahramanmaraş’ı Dünyaca tanınan bir kent yapmaya talibiz” diyerek 175 sayfadan oluşan ve Kahramanmaraş’a yapacağı projeleri anlatan bir kitapçık dağıttı. “Her noktaya hizmet, Büyük Dönüşüm başlıyor” sloganı ile çıktığı yolda başarılı olamayacağını iddia edenler oldu. Erkoç’un bu şehri yönetemeyeceği belirtildi.

Kahramanmaraş Basınının sürekli Erkoç neden basın toplantısı yapmıyor diye dile getirmesi üzerine Erkoç 21 Mart günü Kahramanmaraş basınının karşısına çıktı. Erkoç’un basın toplantısına ilçelerden gelenlerle beraber 50 basın mensubu katıldı.

Daha önce yıllarca ilçe ve il Başkanlığı yapmış ve bu kentin bütün sorunlarını bilen bir kişi olan Fatih Mehmet Erkoç’tan beklenti çok büyüktü. Erkoç basının karşısına geçti. Tam 2 saat boyunca Yaptığı ve yapacağı hizmetlerden bahsetti. Büyük devasa Projelerden bahsetti. Kimse bu kadar güzel hazırlanmış ve çok geniş kapsamlı bir toplantı beklemiyordu. Erkoç dersine çok iyi çalışmış ve basın mensuplarından tam not aldı.

Bu kadar proje ve hizmetlerin hepsi 2 saate sığdırılınca basın mensupları hangi konuyu yazacağını şaşırdı. Halbuki bunlar 2-3 daire başkanlığının çalışmalarını anlatan basın toplantısı ve yapılan çalışmaların yerinde gösterilmesi ile anlatılması her projenin değerinin ayrı ayrı anlatılması hem vatandaşın bilinçlenmesi açısından hem de dönüşümü açısından daha iyi olacağı kanaatindeyim. Çünkü Devasa projeler var. Özellikle 49 milyon Euro maliyetli ve % 91’i hibeli olan ve Kahramanmaraş için çok önemli olan Atıksu arıtma tesisi bile başlı başına anlatılacak dev bir projedir.

Belki Erkoç benim düşündüğümü düşünmüş aylık basın toplantısı olarak düşünmüştü ama ancak 1 Kasım seçimleri dolayısıyla bu güne kadar ne yaptımsa ve bundan sonra ne yaptımsa hemen anlatayım da Ak Parti oylarının yükselmesine katkı sağlayayım düşüncesiyle bütün çalışmalarını anlatmaya kalkmış olabilir diye düşünüyorum.

Erkoç’un basın toplantısındaki açıklamalardan biraz bahsetmek istiyorum. “Son 1.5 Yılda Kahramanmaraş’a 780 km asfalt, sathi kaplama ve parke yol döşemesi yapıldığını ve bu çalışmalara  50 milyon TL harcadık. 2 yıl içerisinde Köyden Mahalleye dönüşen bütün mahallerin yolları asfaltlanacak. 10 bin yeni konut inşa edeceğiz. Kahramanmaraş’ın ve ilçelerin atıksu sorunu kalmayacak.  Kentsel dönüşümle Yusuflar Mahallesi yeni çehresine kavuşacak. Trafikte yeni düzenlemeler ve yeni çalışmalar olacak. Bin 500 km lik asfalt ihalesini yapıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi  olarak Büyük devasa Projelere imza attık. Kahramanmaraş’ın atıksu problemi dahil bir çok konunun çözülecek. “Atıksu Arıtma Tesisi ile birlikte herhangi bir arıtma işlemine tabi tutulmadan Sır Barajı’na dökülen atık sular temizlenerek barajların hem su kalitesi korunacak hem de ömrü uzatılmış olacaktır. Yüzde 91′i hibe 170 milyon liralık atıksu arıtma tesisi projesiyle, Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin en önemli çevre dostu şehirlerinden biri olacağını özellikle belirtmek istiyorum. Kahramanmaraş’a yeni uydu kentler kuracağız. Önsen ve Kurtlar Mahallelerine 10 bin konut inşaa edeceğiz. Karşıya geçiş için köprüler yapacağız. 100 dönümlük bir alanda kentsel dönüşüm yapılacak. Yusuflar Mahallesinde bulunan 1788 evde bulunan 7 bin nüfus yeni evlerine kavuşacak.  Şehri yeniden inşa edeceğiz. Kentsel dönüşümü başlattık.  Su yönünden zengin olan Kahramanmaraş’ta şehir şebekesine saniyede 2 bin 500 litre su verilmekte.  Ancak bunların bin 500 litresinde kayıp var. Şebekelerimizi de elden geçirip bu kaybı bir an önce çözeceğiz. Sümbüllü vadisi yapılan çalışmalarımız var. 12 milyon TL’ ye ihale edildi. Burası tamamlandığında bambaşka bir çehre olacak. 15 Kütüphane yapımı ve eğitime 18.5 Milyon yatırım yaptık  “ dedi.

Erkoç; “49 Milyon Euro’ya mal olacak ve % 91’i hibe olan Kahramanmaraş’ın en büyük sorunlarından biri olan Dev Atıksu projesi ile Sır barajında balıklar ölmeyecek. Kahramanmaraş Balıkçılıkta çok önemli yere geldi. Şu anda 20 ülkeye ihracat var. Yapacağımız bu yatırımla balık üretimi ve ihracatı artacak ve binlerce kişiye iş imkanı doğacak. Kahramanmaraş Dünya’da sayılı ülkeler arasına girecek. Afşin, Elbistan gibi bir çok ilçemizin atıksu arıtma ve içme suyu sorunlarını çözüyoruz. 14 İçme suyu deposu, 31 adet kaptaj çalışması yaptık. 46 adet içme suyu kuyusu açtık. 145 km Yağmur suyu ve hat döşemesi yaptık.  Ulucami TüneL Kavşak çalışmasını yaptık. 1480 adet Güneş evler konutu bitmek üzere. Ulaşımda Türkiye’ye örnek bir uygulamaya geçerek dolmuşları halk otobüslerine çeviriyoruz. Ortak havuz sistemi kuruldu.  Hobi bahçeleri çalışmamız var. Adana yolu üzerindeki servis yolunu bitirdik.  196 hektar yeni rezev alanı oluşturduk. Kahramanmaraş’ın her yerinde çalışmamız var. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Seçim vaatlerimizi yerine getireceğiz” dedi.

Erkoç bir çok konudan bahsetti. Ancak hepsini buraya yazma imkanımız yok. Erkoç herkesin beklentisinin üzerinde bir performans sergilemiş ve çok iyi hazırlık yaparak basının karşısına çıkmış ve gazetecileri şaşırtmıştır. Toplantı çok uzayınca konular çok geniş olunca bütün gazetecilerde soru sormak istemedi. Çünkü uzun sürmüştü. Gazeteciler birde ilk defa hizmetlerini anlatan bir basın toplantısında Erkoç’u sorularla boğmak istemedi. Bundan sonra Erkoç daha yakın zamanda  gazetecilerin karşısına geçsin ve hizmetlerin hepsini değil de birkaç ana başlıkla karşımıza gelsin ve bizde bu projeleri ayrıntıları ile öğrenelim diye.

Dünkü basın toplantısının ardından oluşan genel kanıda Erkoç basın toplantısına çok iyi çalışmış ve çok iyi bir şekilde projelerini anlattı. Erkoç’un eleştirilerek Ak Parti üzerinde etki yapmak ve Ak Parti oylarının düşürülmesini isteyenlerde olmuyor değil. Ancak dünkü toplantısında Erkoç güçlü gözüktü ve Ak Parti’ye  katkı anlamında büyük katkı sağladı. Tersini düşünenlere bu şekilde cevap vermiş oldu.

Bir notu da söylemeden geçemeyeceğim. Daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a Havaalanına yolcu otobüsü seferi konulması gerektiğini vatandaşları perişan olduğunu belirtmiştim. Erkoç bu konuda haklısınız demiş ve Havaalanına gidecek olan  Vatandaşları evine en yakın noktadan alıp yine dönüşte en yakın noktaya bırakacak bir otobüs seferi koydu. Halk bundan çok memnun hem Erkoç’a, hem bize, hem Otobüs şoförüne teşekkür ediyorlar. Bu çok büyük bir hizmet diye. Bizde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ediyoruz. İnsana yatırım her zaman güzeldir diyor Erkoç’a bundan sonraki görevlerinde başarılar diliyorum.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co