Erkoç; “2019 yılına gelindiğinde bambaşka bir Kahramanmaraş olacak”

Erkoç; “2019 yılına gelindiğinde bambaşka bir Kahramanmaraş olacak”

erbel (6)Erkoç; “2019 yılına gelindiğinde bambaşka bir Kahramanmaraş olacak”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç,  ilk defa yaptığı icraatları dün yerinde göstererek yerel ve ulusal basın mensuplarına yapılan çalışmaları anlattı.

erbel (11)

Büyükşehir belediye Başkanı Erkoç, 35’in üzerinde yerel ve ulusal basın mensubuyla beraber Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2015 model Mercedes marka otobüse binerek tam 7 saat boyunca yaptığı çalışmalar hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

erbel (8)

Belediye önünden hareket eden başkan ve basın mensupları ilk olarak Doğukent Mahallesi’nde yapımı devam eden 1.480  konutun yapıldığı Güneşevlere uğradı. Burada hazır olan örnek daireyi gezerek daireler hakkında bilgiler sunan Erkoç bu bölgede çalışmalarının devam ettiğini 5 bin konutun daha yapılacağı müjdesini verdi.  Erkoç dairenin yapımındaki maliyete Toki’nin bile şaşırdığını  ve Türkiye’nin kalitesine göre en uygun konutlarını yaptıklarını söyledi.

Erkoç; “ÖNSEN TARAFINA 10 BİN KONUT YAPILACAK. BÖLGENİN NÜFUSU 200 BİN OLACAK

Erkoç; Kahramanmaraş’tan önsen tarafına körü yapılacak ve şehir bu tarafa kayacak.  Belediye olarak 10 bin konut inşaa edeceğiz buraya. Özel sektöründe yapacağı konut yatırımı ile bu bölgenin nüfusu bir ilçe kadar olacak. 200 bin nüfus olacak.belkide yeni bir ilçe kurulacak” dedi.

erbel (10)

Erkoç, Doğukent Mahallesi’nden Mado kavşağı ve Yeni Sanayiye ve diş hastanesi bulvarına bağlanacak olan yeni bulvar çalışması hakkında bilgiler sunduktan  sonra, Karacasu’da yapılan yeni bulvar, Hobi Bahçesi, Millet  Bahçesi, Gayberliye yapılan otopark,  Sünbüllü vadisi Bulvarı, Boğaziçi yolu, Kılavuzlu ve Ağcalı Reaksiyon  Alanı, Kahramanmaraş Arıtma Tesisi ve Menzelet Mesire alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

DCIM100MEDIADJI_0050.JPG

ERKOÇ; “SON İKİ YILDA 300 BİN KAMYON ASFALTLA YOL ÇALIŞMASI YAPTIK”

Basın mensuplarını bilgilendiren Erkoç; “Yapılan Bulvarlar ve yeni açılacak yollar, kavşaklar ve tünellerin tamamlanması ile kent içi trafiğinin rahatlayacak. Kahramanmaraş’ etrafına çevre yollara yapılacak. Kahramanmaraş’tan Önsen tarafına köprü atılacak ve karşı tarafın nüfusu 200 bini aşacak.

Kayseri yoluna alternatif yollar, bulvarlar, Doğukent-Mado Bulvarı, Aksu Necip Fazıl Hastanesi arası çevre yollar, ve Saratyaltı Kanlıdere arası açılacak olan tünel ve Trabzon Caddesi , Kıbrıs Meydanı civarındaki yeni çalışmalar bittiğinde Kahramanmaraş’ın trafik sorunu kalmayacak. Bu şehirde kayıtlı 200 bin araç var. Bu araçların trafiğini rahatlatacak her türlü çalışmayı yapıyoruz” dedi.

erbel (9)

HOBİ BAHÇELERİ TAMAMLANMAK ÜZERE, BAHÇELER EVLİ OLANLARA KİRAYA VERİLECEK

Başkan Erkoç, yapımı devam eden Hobi bahçeleri hakkında da bilgiler sundu. Erkoç basın mensuplarıyla beraber gittiği Hobi Bahçesi’nde yapımı devam eden 350 adet Hobi Bahçesi’nin birkaç içerisinde tamamlanacağını ve Kahramanmaraş halkına kura çekilerek 2 yıllığına evli olanlara verileceğini söyledi. Erkoç,  Burada sosyal donaltılar ve çocuk oyun alanları yer alacak. Çocukların tarlalar arasında geçerek hobi bahçesine geleceğini ve burada aileler kendi dikecekleri sebzeleri yetiştireceğini ve gece saat 23.00’ a kadar açık kalacağını ve alkolünde yasak olacağını söyledi.

erbel (1)

180 DÖNÜM ALANA MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR

belerk2

Orman Bölge Müdürlüğü altında yer alan evlerin Heyelan nedeniyle istimlak edilmesinden sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından bu bölgeye (Gayberli) 180 Dönüm alan üzerine kurulacak olan ve Dünya’nın bir çok yerinde yetişen çok değişik ağaçların,  şelale ve doğal taşlarla işlenmiş su görüntüleri, dağ kızağı, çocuk oyun alanları, spor alanları, kadın erkek soyunma odası, öğretmen soyunma odası ve idari birimlerden oluşan tesis, 1.558 metrekarelik bahçe alanı  ve basketbol sahası ve büyük bir gölün olacağı 180 dönüm büyüklüğünde Millet bahçesi yapıyoruz diyen Başkan Erkoç, Millet Bahçesi’nin alt kısmına da otopark yaptık. Şehir içindeki nakliye işi yapan  kamyonet  türü ve nakliye işi yapanları buraya toplayacağız” dedi.

erbel (5)

ŞEKERDERE YOLUNA ALTARNATİF YOL SÜNBÜLLÜ VADİSİ BULVARI

Başkan Erkoç;  “ Sünbüllü Vadisi’nde büyük bir bulvar çalışması yapıyoruz. 3 şeritli ve % 7 eğilimli bir yol.  Özellikle kış aylarında şehir içi trafiğini rahatlatacak bu bulvar ve yeni açılan diğer bulvarlarla Kahramanmaraş Trafiği rahatlayacak. Boğaziçi Yolu, Doğukent Bulvarı ve Kayseri yoluna alternatif yeni bulvarla trafik rahatlayacak” dedi

belerk1

TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLEN BİR ÇEVREYE VE BARAJ GÖLETİNE SAHİP OLACAĞIZ

Erkoç;  yapımına başlanan ve 2017 yılı sonbaharında devreye girecek olan Kahramanmaraş Arıtma Tesisi inşaat alanında açıklama yaptı. Erkoç Kahramanmaraş’ın en büyük kanayan yaralarından biri olan ve barajların kirletilmesine neden olan evsel ve sanayi atıklarının arıtılmasından sonra Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin en çevreci illerinden biri olacağını söyledi.

erbel (4)

belerk

Erkoç; “ % 85’ i AB hibesi, % 6 Çevre Şehircilik Bakanlığı ve % 9’ da Büyük şehir belediyesi tarafından yapılan Arıtma tesisinin tamamlanmasından sonra örnek baraj göletine ve örnek gösterilen çevreye sahip olacağını ve barajların balıklarla dolu olacak. Şu Ana kadar Afşin, Türkoğlu ve Pazarcık Arıtma Tesislerinin bitti. Elbistan Arıtma Tesisi ise sonbaharda ihalesi yapılacak.  Diğer ilçelerimizin de arıtma tesisi tamamlandığında en çevreci il olacak” dedi.

DCIM100MEDIADJI_0143.JPG

erbel (7)

REAKSİYON ALANLARI ŞEHRE AYRI BİR HAVA KATACAK

Erkoç; “ 215 dönüm alan üzerinde yapılacak olan Ağcalı Vadisi Reaksiyon alanı içerinde Skate Park, Yapay gölet,  Bahçıvan Çocuk Kulübü, Gençlik Merkezi, Japon Bahçesi, Çocuk Oyun alanları, Su Park, Kent Ekranı, Tenis Kortu, Basketbol Sahası, Japon Kalesi, Dinlenme Alanları ve yürüyüş yolları olacak” dedi.

belerk3

MENZELET MESİRE ALANI, KILAVUZLU MESİRE ALANI GENİŞLİYOR

belerk5 belerk6

Erkoç;  130 dönüm alanın 1. Kısmında  yeşil alanlar, kamelyalar, barbeküler, piknik masaları,  çocuk oyun alanları, Mescid otopark ve tuvaletlerden oluşuyor.   Bu alanda genişleme olacak. Buraya bir lokanta ve fırın da düşünüyoruz.  Kılavuzlu Mesire alanı ile birlikte Kılavuzlu’da reaksiyon alanları oluşturuyoruz. 1.800 dönüm alan üzerinde pey der pey çalışmalar yapacağız. Yine kılavuzlu  köprüsü sağ alt kısmında yapay plajı yapacağız” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co