Erdoğan,”Dağları deliyoruz”

Erdoğan,”Dağları deliyoruz”

Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanına sevgi seli !..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş’ta konuştu

Erdoğan,”Dağları deliyoruz”

 

BEKİR DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Siyaset ve toplum mühendislikleriyle hükümetlerin kurulduğu ve yıkıldığı dönemleri geri getirmeye kimsenin gücü yetmeyecek” dedi.

Kurucaova – Göksun Tüneli, Tekir Tünellerinin açılışı ve toplu açılış için Kahramanmaraş’a gelen Hafız Ali Efendi meydanında halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ferhat gibi dağları delerek sizlere kavuşmanın hesabını yapıyoruz,” dedi.

Erdoğan: Kahramanmaraş’ta Müftülük Meydanı’nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve başbakanlığı döneminde Kahramanmaraş’ın kendisine gösterdiği güven ve teveccüh için teşekkür etti.

“Bu imkan AK Parti iktidarında sağlandı”

8 Mayıs’tan itibaren yurtdışında yaşayan vatandaşların oy kullanmaya başladığını hatırlatan Erdoğan, bu imkanın AK Parti iktidarında sağladı, gidip oyunuzu kulanı vatandaş olmanın hakkını verin,” dedi.

Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını geriye dönüşün söz konusu değil diyen Erdoğan: “Sadece gümrük kapılarında, havalimanlarında oy kullanılabiliyordu” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hamdolsun bu işi çözdük. Bu sistem, ilk defa 10 Ağustos cumhurbaşkanı seçimlerinde tatbik edildi. Birçok yanlışlar oldu, o zaman bazı sıkıntılar oldu ama bu seçimde şimdiye kadar 500 bin vatandaşımız oylarını kullandılar. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımdan bu imkanı bu fırsatı iyi değerlendirmelerini bekliyorum. Bugüne kadar oylarını kullanmayan kardeşlerimiz varsa gitsinler, başkonsolosluklarda veya gümrük kapılarında oylarını kullansınlar. Türkiye’nin geleceğinde onlar da oylarıyla söz sahibi olsunlar. Bu seçim çok önemli.”

“Bu beyefendi, kestane pazarında bir zamanlar hocaefendiydi”

Daha birkaç yıl öncesine kadar birbirlerine her türlü hakareti edenlerin bugün aynı çatı altında buluştuğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bölücü terör örgütünün güdümündeki parti, bu paralel çatıya ve çeteye daha düne kadar demediğini bırakmıyordu. Şimdi maşallah, can ciğer kuzu sarması oldular. Kulağı var, duymaz. Gözü var, görmez. Dili var, hakkı söylemez. Bu beyefendi, kestane pazarında bir zamanlar hocaefendiydi. Değil mi? Şimdi nasıl oluyor da bu ülkede 50 bin insanın kanına girenlerle bakıyorsunuz bal kaymak olabiliyor? ”

“Devlet içinde devlet asla”

“Devlet içinde devlet asla. Ey Paralel Yapı, paralel devlet, artık Milli Siyaset Belgesi’ne girdin, kararını aldık” diyen Erdoğan, “Hükümetimizde aynı şekilde Bakanlar Kurulu’ndan geçirdi. Bu süreç demiştim ya Başbakanken ‘İnlerine gireceğiz’ hatırlıyor musunuz? İnlerine girdik ve devam ediyoruz.  İşte ben bu meydanlarda onun için varım.” diye konuştu

“Milletin huzuru için bir araya gelmeyenler mesele yeni Türkiye olunca kol kola giriyorlar”

Erdoğan, 6-7 ekim olaylarında vatandaşların katledilmesine neden olan genel başkanın genel başkanın, pop star edasıyla parlatıldığını belirterek, “Milletin selameti, barışı, huzuru için bir araya gelmeyenler, mesele yeni Türkiye olunca, 2023 hedefleri olunca hemen kol kola giriyorlar” dedi.

“DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI OYUNCAK MI?”

 

Konuşmasında Diyanet İşleri Başkanı’na yönelik makam aracı eleştirilerine tepki gösteren Erdoğan şunları söyledi:

“Tuttular kaynak sorusuna cevap verdiler: Diyanet İşleri Başkanı’nın altındaki Mercedes. Bu Mercedes’in değeri 320 bin lira. Ve kaynak oymuş. Ben de dün sabah aradım Diyanet İşleri Başkanı’nı… Dedim ki, “Cumhurbaşkanlığı’ndaki zırhlı Mercedes’lerden birisini ben makamınıza tahsis etmek istiyorum. Ve tahsisi yaptım. Zırhlı bir Mercedes şimdi Diyanet İşleri Başkanımızda. Kardeşlerim, ya Diyanet İşleri Başkanlığı makamı böyle oyuncak mı ya…”

“LAFTA BİR MERCEDES ZIRHI FİLAN OLMAYAN DEĞERİ 320 BİN LİRA”

“Yani altındaki bir tane lafta bir Mercedes’i zırhı filan olmayan değeri 320 bin lira… Bunların çocuklarının altında ‘Porche’ler var. Onlarla geziyorlar. Lafta bir Mercedes’i, zırhı filan olmayan değeri 320 bin lira… Bunların çocuklarının altında ‘Porche’ler var. Bunlarla geziyorlar.”

Millet seçim sandığında size sürprizini yapar

“Bu kadar israfa ne gerek var. Her birinin ayrı genel merkezi, ayrı teşkilatı ayrı, hiç gerek yok, hepsini de birleştirin olsun gitsin” diyen Erdoğan, partilerin asgari ücrette bin 400, bin 500, bin 800 ve 5 bin lira gibi açık artırma yaptıklarını anlattı.

Erdoğan, halkın buna inanmayacağını dile getirerek, “Ben 40 yıllık siyasi hayatımda şunu öğrendim: Millete karşı dürüst olacaksınız, samimi olacaksınız. Kalbinizle diliniz arasına perde koymayacaksınız. Siz meydanlarda, medya da millete illüzyon yaparsanız, millette seçim sandığında size sürprizini yapar” diye konuştu.

“Meydanlarda milletimle Rabia’mızı haykırmaya devam edeceğim”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne kadar rahatsız olurlarsa olsunlar, meydanlarda milletimle birlikte Rabia’mızı haykırmaya devam edeceğim. Bu ülkede siyaset ve toplum mühendislikleriyle hükümetlerin kurulduğu, hükümetlerin yıkıldığı dönemleri geri getirmeye kimsenin gücü yetmeyecek. İstedikleri kadar medyaları olsun. İstedikleri kadar paralel medyaları olsun. İstedikleri kadar Doğan Medya’sı olsun. İstedikleri kadar onların yandaşları olsun. Bunlar ne demişti; ‘Artık muhtar bile olamayacak’. Fakat onu bildiler ha. Hakikaten muhtar olamadım.” Dedi

Konuşmasının sonunda ise : Göksun Tuneli Nevzat Pakdil’in canlı yayında kestiği kurdele ile açıldı.

Hafız Ali Efendi Meydanındaki konuşmadan sonra Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etmek için valiliğe geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : valilikte brifing aldıktan sonra ise : Kahramanmaraş Büyükşehir belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u makamında ziyaret etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co