Erdoğan, “Şu anda bütün mazlum halklar yüzünü bize döndü

Erdoğan, “Şu anda bütün mazlum halklar yüzünü bize döndü

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Şu anda bütün mazlum halklar yüzünü bize döndü

Erdoğan, Kahramanmaraş Müftülük Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka seslendi.

“Kardeşlerim, şunu iyi bilmenizi isterim ki, Suriye’nin, Irak’ın Gazze’nin umudu sizlersiniz. Şu anda bütün mazlum halklar yüzünü bize döndü.

Balkanların, Kafkasya’nın, Kuzey Afrika’nın Ortadoğu’nun umudu sizlersiniz, bizleriz. Şuanda bütün mazlum halklar bütün mazlum topluluklar yüzlerini bize döndüler. Biz onları yüz üstü bırakmayacağız” diye konuşan Erdoğan, şöyle devam etti: “Ecdadımız onlara nasıl sahip çıktıysa biz de imkanlar ölçüsünde onlara sahip çıkacağız ve çıkıyoruz. 81 vilayetin tamamına nasıl ulaşıyorsak Türkiye’yi baştan sona nasıl imar ediyorsak dünyanın her yerindeki mazlumlara, mağdurlara da ulaşıyor büyük devlet olmanın gerektirdiği şekilde onların ellerinden tutuyoruz.

Adana’da Suriye’de Türkmenlere yardım götürün MİT’e ait tırlara hukuksuzca baskın yapıldığını söyleyen Erdoğan, “Bu Pensilvanya çetesi yargı, emniyet, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki uzantılar yoluyla bu tırlara baskın düzenlediler. Şimdi de CHP, MHP, utanmadan sıkılmadan çıkıyor, bizi Türkmenlere yardım etmemekle itham ediyor. Pensilvanya’ya sahip çıkan bu CHP, bu MHP. Adana’da tırların durdurulmasına sessiz kalan işte bu CHP bu MHP. Hem yardımın engellenmesine göz yumacak hatta destek vereceksin hem de Türkiye Türkmenlere bir şey yapmıyor diyorsun. Bunlar ikiyüzlü, ikiyüzlü. Bunlar hiçbir şey yapmazlar, yapılmasına da razı olmazlar” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co