Erdoğan, “Kahramanlığa yakışır muhteşem bir sonuç bekliyorum”

Erdoğan, “Kahramanlığa yakışır muhteşem bir sonuç bekliyorum”

Başbakan  Erdoğan, partisince Müftülük Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada;

“Bu nasıl Kahramanmaraş, bugün bir başkasın, bugün yine tarih yazıyorsun, bugün dünyayı kıskandırıyorsun Kahramanmaraş” sözleriyle selamladı.

Kahramanların, yiğitlerin, ashabın, evliyanın, söz ustası şairlerin diyarı olarak nitelendirdiği kentle iftihar ettiklerini dile getiren Başbakan Erdoğan, “30 Mart seçimleri inşallah Türkiye, milletimiz, demokrasimiz en çok da yeni büyükşehir olan Kahramanmaraş için hayırlara vesile olsun” diye konuştu.

Arif Nihat Asya’nın “Maraş Türkiye’nin kalem kaşıdır.Maraş Türkiye’nin köşe taşıdır. Maraş tarihleri inşa ettiren Koca Sinanların ustabaşıdır”  dizelerini okuyan Erdoğan, alandakilere yöresel ağızla “edeler” diye seslenerek şunları söyledi:”Hissiyatınızı çok iyi anlıyorum edeler. Siz Türkiye’de oynanmak istenen oyunu görüyorsunuz. Siz sokaklarda oynanmak istenen oyunu görüyorsunuz. Bir avuç seçkinin, bir zümrenin sizin iradenizi nasıl gasbetmek istediğini sizler çok iyi görüyorsunuz. Ama asla hüzünlenmeyin, asla yeise kapılmayın, başınızı asla öne eğmeyeceksiniz. Çünkü siz milletsiniz, siz bu ülkenin sahiplerisiniz, siz inananlarsınız, siz üstünsünüz.”

Kente yapılan yatırımları ve hizmetleri anlatan Erdoğan, 12 yılda Kahramanmaraş’ta 10 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Cumhuriyet tarihinde yapılan eğitim hizmetlerinden daha fazlasını 10 yıl içinde yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, Türkiye’nin genelinde Fatih Projesi’nin başladığı günden bugüne, 163 bin tablet bilgisayar gönderdiklerini kaydetti. Erdoğan, “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde 3 fakülte, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu açtık. Şimdi 251 trilyon (milyon) maliyetle 600 yataklı araştırma ve uygulama hastanesini getiriyoruz. Yine Sütçü İmam Üniversitesinde 2002 yılında 10 bin öğrenci vardı şimdi 22 bin. 2140 kişi kapasiteli 4 adet yüksek öğrenim öğrenci yurtlarını tamamlayarak hizmete sunduk.  Hastanelerin tıbbi cihazlar yanında birçok eksiklikleri giderdik.Kahramanmaraş’a 400 yataklı bir devlet hastanesi kazandırdık., 300 yataklı Elbistan Devlet Hastanesi’nin 19 Mart’ta temelini atacağız. Bunların, burada dershaneleri var mı? Dershanelerinde çocuklarımız varsa çekip alın, çekip alın. Kahramanmaraş’a 2002 yılına kadar 73 kilometre, AK Parti döneminde ise 212 kilometre bölünmüş yol yapıldı. 3 bin 840 kilometre asfalt yol, 9 köprü yaptık.  Kentin Adana, Osmaniye ve Adıyaman ile olan karayolu bağlantılarını bölünmüş yollarla sağladık. Kahramanmaraş-Gaziantep karayolu bağlantısını bölünmüş yol olarak tamamladık.273 kilometre uzunluğundaki Kayseri karayolu bağlantısının 230 kilometresinin de bölünmüş yol olarak tamamladık. Kalan 43 kilometre yolda 2 yıl içinde bitirilecek. Kardeşlerim, 223 kilometre uzunluğundaki Malatya karayolu bağlantısının 216 kilometresini bölünmüş yol olarak tamamladık, kalan kısmını da yakında bitiriyoruz. 345 kilometre uzunluğundaki Sivas karayolu bağlantısının 302 kilometresini bölünmüş yol olarak tamamladık, kalan 43 kilometreyi ise yine önümüzdeki yol sonuna kadar inşallah bitireceğiz.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co