Erdoğan-ı Gözden çıkardılar

Erdoğan-ı Gözden çıkardılar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: 30.01.2009 da Davos da İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile yaptığı ateşli tartışmanın ardından toplantıyı hışımla terk etti, Banvirit..,dedi, dünyaya bir mesaj verdi.. Erdoğan’’Benim için Davos bitmiştir,” diyerek Türkiye Devletinin duruşunu ortaya koymuştu..

Hatırlayın : İsviçre’nin Davos kentinde “Gazze: Orta Doğu’da Barış Modeli” oturumunda ve sonrasında yaşanan gelişmeler, dünya basınında geniş yankı buldu. Erdoğan birden bire İslam dünyası için lider olu verdi..

Başbakan Erdoğan Davos dan dönüşünde bir Kahraman gibi karşılanmıştı,  Erdoğan’ın bir yurtdışı gezisinden dönüşünde, üstelik gecenin bu geç  saati olmasına rağmen, bu kadar büyük bir kalabalık tarafından karşılandığı görülüyor” bu dünyayı düşündürüyordu..

Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze hakkında İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’le girdiği ateşli tartışmanın ardından paneli terk etmesi dünyaya verdiği mesaj çok önemli ve bugün hala unutulmadı.

Erdoğan, Türkiye’ye dönüşünde kahraman gibi karşılandı.  Erdoğan’ın Gazze konusundaki tavrına geniş destek var.  Başbakanı karşılamaya gelenlerin bazılarının ’dünyanın yeni lideri’ yazılı pankartlar taşıyordu.  Ve İslam dünyası içinde öyle oldu..

Mesele de buradaydı, AB ve ABD İngiltere dünya Erdoğan yok etme planı hazırladı..

İsrail desteklediği birinci plan Erdoğan: itibarını kayıp etmesini sağlamak bunun için, Rüşvet, Hırsızlık , yolsuzluk dosyalarını bir bir ortaya çıkarmak.. ses kayıtları, ayakkabı kutuları, hükümeti devirme planı ve pareler yapı.. Türk’ü Türkle vurma..

Türkiye deki Cemaaat ve Partileri kullanarak, Türk halkının liderini yine Türk eli ile görevinden uzaklaştırmak ve hatta onu idam etmek planın birinci parçası..

2. Suriye Planı

1992 yılına kadar kapılarını dünyaya kapayan ve Komünist bir yapı ile yönlendirilen Suriye de Baba Esatın ölümü ile oğlu Beşer Esat’ın lider olması ve dünyaya açılması ile Suriye’in fakirliği ve yokluk ülkesi olduğu çağın 50 yıl gerisinde olduğunu gördük..

1943 den 2002 yılına kadar AB ülkeleri, Rusya, Çin, İran’dan gelen yardımı veya destekleri kaçak olarak Türkiye sokan Türkiye de satan Suriye bin anlamda kaçakçılık kapısı oldu.. Suriye den Türkiye, Kilis, Gaziantep , Hatay, Şeker, Çay, Elbise, kumaş getirilerek Türkiye de satılırdı..

Çok ucuz olan Suriye turizmin gözde gezi mekanı haline gelmesi ile Türkiye den guruplar gittiği gibi dünyanın her yerinden guruplar Suriye gezisi yapmaya başladılar..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan karşılıklı ziyaretleri ile Suriye dünyaya açılmaya başladı.. Halkın refahı ve seviyesi yükselmeye başladı.

2009 dan sonra Türkiye – Suriye savaşı ile Erdoğan yemeye çalışan batılı güçler Türkiye’yi sürekli savaş ‘a sokmak için çalıştılar..

4 yıl önce başlayan iç savaş sebebi ile güvenilir liman olmaktan çıkan Suriye için batı yeni bir proje gerçekleştirdi..

4 yıldan bu yana ölen Müslüman sayısı 2.5 Milyonu aştı.. Türkiye de ki Suriyeli sayısı da tahmin ediyorum, 4 milyonu bulmuştur. Çünkü Çadırkentler dışında tüm illerde ve köylerde bir Suriyeli aile vardır..

İsrail destekli proje ise : Bugüne kadar Suriye de bir tek Hıristiyan, Ermeni ölmedi.. Bir tek Alevi ve Yezit ölmedi, bir tek gayri Müslim ölmedi.. ölenlerin tamamı Müslüman ve Türkmen..

Kendi askeri araç ve gerecini imal eden, kalkınmada binle giden Türkiye’in önünü kesmek için : Önce Türkiye Suriye de Türkmenleri kurtarma savaşına sokacaklardı.. Yıllar önce Saddam Hüseyin : Körfez girdirip, sonra da Arapları kurtarma operasyonu ile 50 yıl petrollerine el koyan batı, aynı oyunu Türkiye için oyandı ama Türkiye , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bunu yemedi..

Oyunu gördü.. 2009 da Davos da Banvirit dediği gibi, burada da Suriye oyunun bozdu ancak Türkiye kaçıp gelenlerin barınması için çadırkentler kuran Pasaport ile gelenler için ise kapılarını sonuna kadar açması ile batının planı ikinci defa boşa çıktı..

İsrail ve ABD , kısaca batı Başbakan Erdoğan iki sebepten dolayı defterden sildi ve gözden çıkardı.. çıkarmasına çıkardı da kimin olacağınıda bize söylemiyor..

Gezi parkı, Ayakkabı kutularında paralar, Rüşvet olayları, yolsuzluklar, hırsızlıklarla 30 Mart ‘a kadar Ak Parti ve Başbakanı itibarsızlaşma böylece oyunu yüzde 40’ların altına düşürse 1 Nisan 2014 sabahı kazan – tencere tava çalarak hükümet istifaya hazırlanıyorlar..

Bunun tersi olur, Türk halkı Erdoğan’ın arkasında durursa bu defa yeniden Türk Parası değer kazanır..Türkiye Türkiye’in saygınlığı artacaktır..

Türkiye Devlet Olmanın Güven Oylamasına doğru gidiyor..

30 Mart da biz devletiz diyeceğiz, yada gelin bizi yönetin biz bu işi yapamıyoruz diyeceğiz karar sizin..!

İyi günler..
28 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co