Erdoğan, “Darbeyi lanetle kınıyoruz”

Erdoğan, “Darbeyi lanetle kınıyoruz”

Kısa adı Kökderbir olan Kahramanmaraş Özel Öğretim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Erdoğan başkanlığında Simya Kolejinde toplandı.

Başkan Erdoğan, “15 Temmuz’daki darbe girişiminin tarihte görülmemiş bir birliğe vesile oldu.

Başkomutan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sokaklara çıkın demesi ile halkımız darbeye karşı tek yumruk oldu, meydanlara indi ve halk zaferini ilan etti.

Erdoğan: Darbe haberlerinin ortaya çıktığı ilk dakikalarda televizyonlardan açıklama yaparak darbe girişiminin önleneceğini ve sorumluların en ağır şekilde cezalandırılacağını belirten Başbakanımız Binali Yıldırım şapkasını alıp kaçmamış ve milli iradeyi en iyi şekilde temsil etmiştir. Bu onurlu duruşundan dolayı başbakanımız Binali Yıldırım’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yine Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan tüm partilerimize darbeye tepki gösterdikleri için ve milli iradenin yanında oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Milletin darbe girişimi karşısında tepkisini ortaya koyarken, basın yayın kuruluşlarının da aynı hassasiyetle hareket ettiğine dikkat çeken Başkan Erdoğan: “Ülkemizde darbelere ve muhtıralara çanak tutan basın yayın anlayışı 15 Temmuz akşamı terk edilmiş ve tüm basın yayın organları FETÖ’cü darbecilerin müdahalelerini haber alır almaz milli iradenin yanında yer almışlardır. Basın yayın organları halkı darbe girişimine karşı durma noktasında cesaretlendirmiş ve yönlendirmiştir. 28 Şubat’ta milli iradenin karşısında tek bir basın yayın organı varken bu gün darbeciler karşısında tüm Türk basını bulunmaktadır. Bu davranışlarından dolayı Türk basınının tüm temsilcilerine teşekkür ediyoruz”

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da Türkiye genelinde tüm camilerde ezan ve sala okutarak, ezanları susturan darbe dönemini kapattığını belirten Erdoğan, “İradesine, ülkesine, cumhurbaşkanına sahip çıkarak demokrasi nöbetine devam eden ve okçular tepesini terk etmeyen siz kıymetli demokrasi savunucularını tebrik ediyor hepinize saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co