Erdoğan, “Bu olay Kahramanmaraş’a yakışmadı”

Erdoğan, “Bu olay Kahramanmaraş’a yakışmadı”

ANKARA – Ak Parti gurup toplantısında milletvekillerine hitab eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,” Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde bir el Türkiye’yi karıştırmak istiyor, ancak , Suriyelileri istemiyoruz, portestoların Kahramanmaraş’ta yapılması işin doğrusu Kahramanmaraş’a yakışmadı,” dedi.

Beşer Esat’ın bombalarından kaçarak Türkiye sığınan Suriyeli kardeşlerimize yardım eli uzatmamız gerektiğini, devlet olarak Çadırkentler de gereğini yapıldığını ancak, Pasapot ile Türkiye gelen ve ev kiralayıp oturan Suriyeli kardeşlerimize kucak açmamız gerektiğini belirten Başbakan Erdoğan,” Böyle bir şeyi Türkiye de en son Kahramanmaraş’ın demesi gerekirdi, tahmini 100 kişilik bir gurubun yaptığı eylemi Kahramanmaraşlılar çocuklarına sahip çıkarak engelmesi gerekirdi, bu olaylar Kahramanmaraş’a yakışmadı, beni çok özdü,” dedi..

10 Ağustos 2014 Pazar gününe kadar Türkiye de bu tür veya başka şekilde kışkırtma olayını daha çok çıkaracaklar, halkımızı uyarıyorum, oyuna gelmeyin, çocuklarımıza , gençlere sahip çıkalım diyen Başbakan Erdoğan:” Türkiye de bir terör gurubu her seçim öncesinde olay çıkarma ve bundan nemalanmaya çalışıyor, halkımız burada sağ duyulu davranarak, çocuklarına sahip çıkıp bu tür olayların içine girmelerine engel olmalılardır.. Büyük Türkiye istemiyen, Yeni Türkiyeyi istemiyen guruplar bunu hep yapıyorlar, bundan sonraki seçimlerde de benzeri olayları yapacaklardır..” diye konuştu.

Comments Closed

Yorumlar kapatıldı.

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co