Erdoğan; “Bir yiğit çıkmıyorsa bu dükkanı kapatalım”

Erdoğan; “Bir yiğit çıkmıyorsa bu dükkanı kapatalım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerli araba açıklaması

“Bir yiğit çıkmıyorsa bu dükkanı kapatalım”

 

İSTANBUL/ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye artık yüzde yüz yerli milli otomobilini yapmalı bir babayiğit çıkmalı, eğer TÜSİAD üyeleri içinden böyle bir yiğit çıkmıyorsa bu dükkanı kapatıp gidelim,” dedi.

Yerli ve milli otomobil

Yerli ve Milli Uçak Gemesi

Yerli ve Milli Uçak

Yerli ve Milli Savunma Sanayinin yüzde yüz yerli olarak yapıması gerektiğinin önemini anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan : “ Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Sanayici iş adamlarımız olarak yüzde yüz yerli milli bir “ARABA ÇIKARAMIYORSAK, DÜKKANI KAPATALIM”

Bir otomobil fabrikasının maliyetini, işletme sermayesini incelendiğinde , bu alanda Türkiye de bir değil yüz babayiğidin çıka bileceğini ifade eden  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil üretimiyle ilgili iş adamları, “Dünya çapında bilinen markalara ihtiyacımız var. İşadamlarımızın bu konuda arkasındayız. Yerli otomobil konusunda adım atılmaması düşündürücü. TÜSİAD üyelerinden cesaretli adım bekliyoruz. Şu salondan babayiğit çıkmıyorsa dükkanı kapayalım.” dedi.

Yerli olmalıyız, milli olmalıyız 2023 hedefleri 2053 hedeflerine yüzde yüz yerli milli Otomobilimiz, Uçağımız, Helikopterimiz, Tankımız, Füzemiz, Haberleşme araç gereçlerimiz, teknoloji ve yazılım olmak üzere her konuda milli olmamız gerektiğini ifade eden Erdoğan:

“Türkiye 3 kat büyüdüyse, buradaki iş adamları 5 adamlarının işleri 5 kat büyüdü. Sırrınız nedir diye soranlara ‘istikrar ve güven’ demişimdir. 2008 krizinde Türkiye ile ilgili ‘Bizi teğet geçecek’ demiştim. Birileri dalga geçti. Halbuki ben Türkiye’nin farkında olarak bunu söyledi. Son birkaç yılın zorlu geçtiğini biliyorum. Türkiye, 2013 yılından beri başlayan saldırılarla başetme durumunda kalmıştır.

“EN KÖTÜSÜ GERİDE KALDI”

Başka ülkelerin bir tanesini bile atlatamayacağı işleri atlatan Türkiye’nin bir parça yorgunluk alametini göstermesi yadırganamaz. Ama en kötüsü geride kaldı. 16 Nisan sonrası kendimize yeni pazarlar aramaya başladık. Kuveyt’te 4.5 milyar dolarlık havalimanının temelini attık.

“YENİ ATILIMIN HAZIRLIKLARINI YAPIYORUZ”

Ekonomide yeni atılım döneminin hazırlıklarını yapıyoruz. Altyapıyı büyük ölçüde kurduk. Her yıl 1 milyon istihdam oluşturmak zorundayız. Rusya pazarındaki yaşananlar bizi yeni yerler aramaya zorlamıştır. Büyüme hızını yükseltmek için yeni önlemler aldık. Teşvik sistemini iyileştirdik.”

BEN BU MİLLETİN İZZETİNİ ŞEREFİNİ AYAKLAR ALTINA ALDIRMAM

Fransa’nın bir Dışişleri Bakanı, ‘Boşuna çabalıyorsunuz sizi almayacaklar’ dedi. Fasıllarla ilgili elimizden gelen tüm gayretleri gösteriyoruz. Türkiye Cumhuriyet’inin Cumhurbaşkanı’na saldıracaksınız, Bakanlarıma izin vermeyeceksiniz, biz hala ne olur bizi alın… Arkadaşlar kusura bakmayın… Herhalde sizi kapınızda bekleten bir muhatabınızla bir yere kadar beklersiniz. Ben bu milletin izzetini şerefini ayaklar altına aldırmam.

249 şehit, 2497 gazi verilerek atlatılan 15 Temmuz 2016 sonrası uygulanan OHAL,işlerin sağlıklı yürümesine yönelik bir adımdır. Ülkemizin yıkılmasına yönelik operasyon yapıldı. 249 şehidimiz var. Her şey huzara kavuşmadan biz OHAL’i kaldıramayız.”dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co