Erantepli’in güzelliği

Erantepli’in güzelliği

Atalarımız ne demiş: Önemli olan yemeği ağız tadı ile yenmesi ve güzelliğin güzel olmasıdır..” esas yiğitliğin burada olduğunu söylemişler.. ağız tadı ile bir yemek..!
Güzel İnsan , güzel görür, Güzel gören insan , hep güzel düşünür, kimseye kin tutamaz, kimseye karşı kötü düşüncesi olmaz , dostları ile güzellikleri görerek yaşar !, yaşatır !.
Buradan şuraya gelmek istiyorum: KAR-DER-BİR başkanı, Ak Parti İl yönetim kurulu üyesi iken istifa ederek, Ak Parti Onikişubat ilçesinden Belediye Meclis üyeliğine müracaat eden sevgili dostumum Muharrem Erantepli geçtiğimiz hafta başında bizi aradı: “ Cumartesi Kapıçam Saklıbahçede akşam yemek vereceğim , sizleri mutlaka bekliyorum,” dedi..
Cumartesi günü akşam : Eksen Dershanesinde buluştuk, kendisi ile beraber Kapıçam Saklıbahçeye gittik, Akşam Namazından sonra dostlar bir iki gelmeye başladılar..
Yemek Büyük Birlik Partisi eski il başkanlarının tamamı,”Kemal Yavuz hariç” tamamı yemeğe davet edilmişti,geldiler.. İlçe başkanlarının tamamı gelmişti.. Kemal Yavuz beyin ise bir mazereti sebebi ile katılamadığı yemekte sadece BBP değil , MHP den tanıdığımız il ve ilçe yönetiminde, görev alan yılların MHP ‘lileri de buradaydı..
Her masaya 10 kişi oturuyor ve masa da arkadaş seçimi de çok güzel yapılmış, herkes gurup gurup oturmuştu.. aslında tamamı bizim dostumuzdu, MHP ve BBP ‘liler tamamı bizim arkadaşımızdı yabancı kimse yoktu..
Yemek de ki samimi hava, sıcak karşılama, eksi 01 olan soğukları bir anda bahar sıcaklığına getiri verdi.. Sıcak hava ile güzellikler yansımaya başladı.
Muharrem Erantepli : dostlarını kapıda karşıladı, tek tek yerine oturttu salon dolmuş yaklaşık 130 davetilinin bir iki hariç tamamı gelmişti.
Günün sürprizi, yemeğin , şeref konu ise Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Fatih Mehmet Erkoç’un gelmesi ile yerini aldı ve ekşili çorba ile yemeğe geçildi.
Yemek sonunda Ak Parti Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi belediye meclis üyesi aday adayı Muharrem Erantepli, “ Neden ak Parti ?“ diye güzel bir konuşma yaptı..
Konuşma metni o kadar güzel hazırlanmış dıki tüm güzellikleri içinde toplayarak dinleyenlere çok güzel yansıttı..
Güzel insan Muharrem Erantepli : “Birinci ağızdan Ak Partiden niçin belediye meclis üyesi olduğunu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Fatih Mehmet Erkoç ‘a bu dönem destek vermenin ne kadar önemli olduğunu altını çizdi..
Söyledim ya : yediğimizin önemi yok, ancak gelen dostlar, BBP İl Başkanları, ilçe başkanları, Dershane müdürleri, emekli öğretmenler, MHP de siyaset yapan gönül dostları hepsi şehrimizin güzel insanları..
Kahramanmaraş’ın en güzel insanları bir araya gelince yemek de zehir bile yesen bal şerbeti gibi insanı büyülüyor.. bu yemek de böyle bir yemekti.. Güzel insanlar bir arada idi.. hepsi bir birinden güzel insanlardı.. Hepsi dost ve kardeşti…
Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç, karşısındaki insanlar 30-40 yıllık siyasetçi, İl başkanları ilçe başkanları ve Ak Parti dışından insanlar olunca konuşma tarzını değiştirerek, bu defa bir akademisyen gibi konuşma yaptı..
Çok etkili, bir konuşma yapan Fatih Mehmet Erkoç’a destek gecikmedi , önce alkışlarla sonra ise BBP eski il başkanı Bekir Kılıç, “ Ben ve arkadaşlarım, Fatih Mehmet Erkoç başkanın arkasındayız, 30 Mart ‘a kadar başkanımla beraber çalışacağız bir oy fazla alması için elimizden geleni yapacağız, Büyükşehir Belediye Başkanımıza görevinde başarılar diliyorum,” diyerek bir destek konuşması yaptı.
Hani başta söyledim ya: Yemeğe katılan insanların hepsi güzeldi, Mekan güzeldi, hava güzeldi, çok keyif aldığım bir yemek oldu, önemli olan yemeğin bol ve çeşitli olması değil, bir çorba bile olsa ağız tadı ile yenmesidir..
Muharrem Erantepli , kendisi gibi güzel insanları yemeğe davet edince , kapı çamın havası birden bire ısındı ve güzel bir atmosferde güzel bir yemek yendi, sonunda ise Fatih Mehmet Erkoç’a BBP ‘lilerden MHP’lilerden destek çıktı.
Muharrem Erantepli hocam ‘ın ev sahipliğindeki yemek gerçekten çok güzeldi..Fatih Mehmet Erkoç ‘a tam desteğin alındığı yemek de Erkoç’a güven ve destek çıkarak son buldu.
İyi günler.
16 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co