Engizek’e ilave içme suyu

Engizek’e ilave içme suyu

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ) Genel Müdürlüğü, mahallelerin içme suyu sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor.  Çalışmalarına dört koldan devam eden KASKİ, Çağlayancerit İlçesi Engizek Mahallesindeki kaynak sorununu çözüme kavuşturuyor.

Engizek Mahallesinin mevcut kaynaklarının yetersiz gelmesi üzerine yeni iki kaynaktan mahalleye içme suyu verilmesi için çalışma başlatıldı. Sarpdere ve Aksulak Kaynaklarından toplam 3 km isale hattı ile kaynak ilavesi yapılarak mahallenin kaynak sorunu çözüme kavuşturulacak. Ayrıca mahallenin içme suyu deposunun oldukça eski olmasından dolayı ciddi su kayıplarının meydana gelmesi üzerine 200 tonluk yeni içme suyu deposu yapılarak suyun düzenli dağılımı sağlanacak. Bunların yanında mahallede yerleşimler arası kot farkının fazla olmasından dolayı mevcut vanalı sistemde yaşanan su sıkıntılarının önüne geçmek için depodan itibaren kat ayrımı yapılarak suyun düzenli dağılımı sağlanacak.

Engizek Mahalle Muhtarı Hamza Gök çalışmalarla ilgili açıklamasında’’ 12-13 yıl öncesine kadar hiç içme suyumuz bulunmuyordu. 13 km’den suyumuz geldi. Suyumuz oldukça kalitelidir. Orada bir ek gözümüz var 1,5 km uzaklıkta. İnşallah o da gelecek. Daha önce depomuz çok eskiydi. Şimdi yeni bir depomuz yapılıyor. Bu depomuz yapıldığında, diğer su da geldiğinde mahallenin susuzluğunun giderileceğine inanıyoruz. Ayrıca mahallemizin yerleşimi çok dağınıktır. Bundan dolayı KASKİ çok zorlanıyor yine de suyumuzu veriyor. Çok çok teşekkür ederim KASKİ çalışanlarına. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum.’’ diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co