Engelliler için yeni otobüsler geliyor

Engelliler için yeni otobüsler geliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehir içi dolmuşlarının yerini, büyük otobüslerin alınması için çalışma başlattı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir zaman sonra, şehir içi taşımacılığında dolmuşların yerini otobüslerin alacağının açıklanmasından sonra bu otobüslerin, Kahramanmaraş’ta yaşayan engellilerinde rahatlıkla kullanabilecek şekilde olması için bir çalışma yaparak, bu otobüsleri engellilere tanıttı.

Dolmuşların yerini alacak otobüslerde aranan şartlarda ise engelli rampalarının bulunması, engellinin rahatça otobüse inip binmesi ve otobüs içinde rahat hareket edebilmesi için yeterli bir alan olması gibi standartları belirlemek amacıyla, bazı otobüs firmaları Kahramanmaraş Engelliler Derneği Genel Merkezi üyelerine otobüslerini tanıttı.

Kahramanmaraş Engelliler Derneği Genel Başkanı Arif Demir, “Şehir içi taşımacılığında artık küçük dolmuşların yerini büyük otobüslerin alacağını belirterek, küçük dolmuşlara engellilerimiz binemiyorlardı ve dolmuşçularda engellilerimizi almıyorlardı. Şimdi büyük otobüslerin şehir içi yolcu taşımacılığına başlayacağını ve bu otobüslerinde engellilerin kullanabilecekleri standartlarda olması gerekir” dedi.

Genel Başkan Arif Demir bu firmaların otobüslerini engellilerimize tanıtmaları güzel bir davranış, bu otobüsleri kullanacak olan engelli vatandaşlarımız olduğunu söyledi. Tanıtım sonrasında yapılan değerlendirme sonucu da ise engellilerimiz çok memnun oldular. Engellilerin yaptığı değerlendirme sonucunda ise otobüslerin içinde en alçak tabanlı olan otobüslerin daha kullanışlı olduğu ve bu otobüslerin tercih edilmesi gerektiği yönünde görüş bildirdiler dedi.

Kahramanmaraş Engelliler Derneği Genel Başkanı Arif Demir, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanına, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığına ve otobüslerini tanıtan firma yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co