Enerji Bir-Sen Kahramanmaraş ta Olağanüstü Genel Kurul Coşkusu

Enerji Bir-Sen Kahramanmaraş ta Olağanüstü Genel Kurul Coşkusu

ENERJİ BİR-SEN Kahramanmaraş Şubesi 1.Olağanüstü Genel Kurulunu 18 Ekim 2014 Cumartesi günü DSİ Bölge Müdürlüğü Cumhuriyet salonunda gerçekleştirdi.

Enerji Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Olağanüstü Genel Kurulu sonucunda Başkan Jeoloji Mühendisi Ejder Akbaş güven tazeledi.

Sendika üyelerinin katılımıyla gerçekleşen 1.Olağanüstü genel kurula Oniki Şubat İlçe Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Dsi 20. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın ile Memur Sen merkez ve şube yöneticileri ile birlikte Aksu Tv, basın temsilcileri ve davetliler katıldılar.

Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan için delegelerin ortaklaşa sundukları liste oybirliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığı’na Adnan Alagöz, Robet Demir, Ali Başaran oybirliği ile seçildiler.

IMG_9497

Divan Başkanı tarafından Katılımcılardan Oniki Şubat İlçe Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek’e söz verildi.

Mahçiçek yaptığı konuşmada; “Sivil toplum örgütü olarak sendikaların çalışma ve sosyal yaşama katkılarıyla birlikte, Şehrin gelişmesine yönelik projelerine katkılarını önemsiyorum, seçilecek olan yönetime başarılar dilerim.” dedi.

Mahçiçek, şehrin modern bir kent olması için sivil toplum örgütleri olan sendikalarla çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmalara rağmen Uluslararası bir düzeyde Üniversite kuramadıklarını, öğrenci yurtları konusunda eksiklerinin bulunduğunu ve Kahramanmaraş’ın özel eğitim konusunda geri kaldığını, bunun için sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin katkılarını önemsediklerini, Kahramanmaraş’a bir özel Üniversite kurulması için projeler ürettiklerini söyledi ve Sendikaların öneminden bahsetti.

 

DSİ 20. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, Kahramanmaraş Enerji Bir-Sen 1.Olağanüstü Genel kurulu toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Öncelikle sendikaların meşru bir kuruluş olduğunu, Anayasaya göre kurulmuş bir kurum olduğunu belirtmek isterim. Sendikal hakkın işçilerin olduğu gibi, bütün memur çalışanların kullanabilecekleri meşru bir hak olduğu bilinmelidir. Enerji sektöründe faaliyet gösteren Enerji Bir-sen’in çalışma yaşamına sunduğu barışçı yaklaşımlarıyla üyelerine güven kazandırdığını ve ülkemizin Enerjide dışa bağımlılıktan kurtarılması için gayretli çalışma gösterdiklerini söyledi. Aydın, “Türkiye’nin enerjide dışa bağımlı olduğuna, yılda 60 milyar doların enerji ithalatına gittiğine işaret eden Aydın, Enerjideki dışa bağımlılık Türkiyenin ithalat faturasını kabartırken, ekonominin en önemli sorunlarından olan cari açığı da körüklemeye devam ediyor.” dedi. Sendikaların üyelerine özlük ve ekonomik katkılar kazandırdıklarını, çalışma yaşamına 1964 yılından bu yana sendikaların üyelerine önemli katkılarının olduğunu…” söyledi.

IMG_9494

Kahramanmaraş Enerji Bir-Sen Kurucu Başkanı ve KASKİ Genel müdürü Mustafa Altınok da sendikanın önemi ve kurulmasında özveriyle yaptıkları çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdi.

Divan Başkanı tarafından Konuşmasını yapması ve yönetim ve diğer organların seçimlerine geçilebilmesi için Başkan jeoloji Müh.Ejder Akbaş’a söz verdi.

Akbaş açılış konuşmasında şunları söyledi: “Kıymetli arkadaşlar; Genel kurulumuza iştirak eden Oniki Şubat İlçe Belediye Başkanımız Sayın Hanifi Mahçiçek Bey’e, DSİ 20. Bölge Müdürümüz Sayın Mevlüt Aydın Bey olmak üzere, Memur-sen İl başkanı, Şube başkanları, Enerji Bir-Sen çalışanları, iş yeri temsilcileri ve siz değerli delegasyon genel kurulumuza hoş geldiniz diyor, ülkemize ve sendikamız üyelerine hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

“Kıymetli arkadaşlar; bildiğiniz gibi şubemiz K.Maraş ve Afşin-Elbistan ilçe temsilciliğinin bir araya gelmesiyle geçici şube yönetimiyle çalışmalarına başlamıştır. Bu süreç içerisinde emeği geçen tüm üyelerimize teşekkür eder,aramızdan ayrılıp hakkın rahmetine kavuşan arkadaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum.” dedi.

“Değerli arkadaşlarım; Sürekli güçlenen şubemize Adıyaman daki çalışanları da ekleyerek gücümüzü artırmış bulunuyoruz. İşyeri temsilcilerimizle birlikte üye sayımızı 440’ların üzerine taşıma gayreti ve azmini gösteren birlikteliğimizin, uyum içerisinde yükseklere taşıyacağımızın umudunu taşıyorum. Kamuda Türkiye’nin en büyük sendikası olan Memur-Sen’in çatısı altında çalışmalarına devam eden Enerji Bir-Sen Kahramanmaraş şubesi; DSİ 20. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ İşletme Müdürlüğü, Menzelet Hes işletme Müdürlüğü, Sır HES İşletme Müdürlüğü, Bilim ve Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü, TEDAŞ Bölge Koordinatörlüğü, KOSGEB, AEL İşletme Müdürlüğü, Afşın-Elbistan A-B Termik Santrali ve Elbistan Şeker Fabrikası İşletme Müdürlüklerinde yetki sahibidir. Bu işyerlerinde Enerji Bir-Sen işyeri temsilcileri tüm komisyonlarda memurları temsilen görev almaktadırlar. Enerji İş kolunda yapılan toplu sözleşmede koruyucu giyim,gıda yardımının yanı sıra lojmanların görev tahsisli ve KDV indirimi, Ücretsiz servis hizmeti, öğle yemeği yardımı gibi konularda önemli kazanımlar elde etmişlerdir.”dedi.

Öğle yemeğinin ardından devam eden genel kurulda, sendikaya emeği geçen İş yoğunluğu nedeniyle sendika yönetiminde görev almayan üyelere plaket verilmesiyle genel kurul sona erecektir. Hepinize saygılar sunuyorum. diye konuştu.

IMG_9478

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co