En sonu, en başa döndürdük

En sonu, en başa döndürdük

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Partinin kuruluşundan bugüne kadar Kahramanmaraş’a gelişi hep en sona  illerden biri olarak olmuştur..

2002 öncesini hatırlayın, Ak Parti kuruluş günlerini hatırlayın..

Türkiye de Ak Parti kuruluşu : hemen hemen tüm illerde yapıldı. En sonra Kahramanmaraş’ta Ak Parti kuruldu.

Bugüne kadar tüm seçimlerde : Ak Parti Genel Başkanı olarak, Başbakan olarak, Cumhurbaşkanı adayı olarak, seçim süreci çalışmalarda en son geldiği illerden biri hep Kahramanmaraş olurken, bu defa meydanlara Kahramanmaraş’tan iniyor..

17 Şubat 2017 günü Kahramanmaraş’a gelecek olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 40 ilde yapması planlanan mitingin ilkini Kahramanmaraş’ta yaparak seçmenlere merhaba diyecek..

Sözümüzün başına dönüyorum: En son illerden biri olan , Kahramanmaraş Referandum kampanya döneminde en başa döndürülerek ilk ilimiz oldu..

Hayırdır inşallah demek istiyorum..

Bunda da vardır bir evet:

Saat 14 00 de Hafız Ali Efendi Meydanı da toplu açılış ve toplu temel atma töreninde Kahramanmaraşlılara seslenecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ani ve hızlı gelme kararı Kahramanmaraş’ta herkesi bir koşuşturmaya yöneltti..

Bugüne kadar, en son Kahramanmaraş’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu defa Türkiye turuna Kahramanmaraş’tan başlıyor..

Bunun bana göre iki anlamı var:

Milli Kahraman Sütçü İmam Türkiye de ilk kurşunu sıkarak Milli Mücadeleyi başlattı..

Maraşlı , Çağlayanceritli olan Ömer Halisdemir ise 15 Temmuz 2016 günü ilk kurşunu sıkarak gece 03 00 de yapılacak darbe planını bozdu..

Sütçü İmam ve Ömer Halisdemir iki büyük Kahraman ve ikisi de Türkiye’yi kurtaran Kahraman olarak tarihe geçmiştir..

İki Büyük Kahraman’ın şehrinden Başkanlık sisteminin fitilini ateşlemek istediği için Kahramanmaraş seçtiğini düşünüyorum..

Tabi : Osmanlı döneminde, Barbaros Hayrettin Paşa , Leventlerini hep Maraşlı yiğitlerden alması sebebi ile Osmanlı da Maraş yeri ayrı ve önemi ayrıdır..

Maraş Osmanlı Sarayına gelin vermiştir..

Barbaros Hayrettin Paşaya levent vermiştir..

1919 de Sütçü İmam ilk kurşunu ile milli mücadeleyi başlatmıştır..

15 Temmuz da yine Maraşlı Ömer Halisdemir ile ikinci milli mücadeleyi kazanmıştır..

Ak Partiye bugüne kadar yapılan tüm seçimlerde en yüksek oyu veren Kahramanmaraş Türkiye ikincisi , 3. Oldu ama bu defa evet Türkiye birincisi olmak için yarışacak olması, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş’a gelmesine bir sebeptir..

15 Temmuz 2016 da darbe ile ülkemizi yıkmayı beceremeyenler, bu defa ekonomi ile yıkmaya çalıştılar.. oda olmadı.. şimdi ise mahsum insanlarımızı FETÖ damgası vurarak yıkmaya çalışıyorlar..

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da söyledi ya : “At izi , İt izine karıştı”  tam da öyle oldu.. bunun mağdurlarını Kahramanmaraş’ta sık sık görüyoruz..

15 Temmuz da devletin yanında yer alan, biraz daha geriye gidersek, 17-25 Aralık’tan sonra devletin yayında yer alan ve geçmişte Cemaatin toplantılarına katılan, hatta himmet parası veren, okul, yurt, dershanelerinde aktif rol alan Allah rızası için koşturan , sonrasında Cemaatin CİA ürünü olduğunu gören, Devletin yanında yer alan insanlarımıza af çıkarılması gerekiyor..

Bugün bir çok iş adamımız, Sanayicimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ibadet kesmi ile hizmet eden insanımız, ceza evinde , yada yarından endişeli olarak , önünü görememekte bunun sonucu olarak da ekonomi durma noktasına gelmiştir..

15 Temmuz da silah sıkanlar belli, örgütün il imamları, bölge imamları, Türkiye imamları belli, Silahlı veya ekonomik olarak Türkiye yıkmaya çalışanlar belli bunlar en ağır şekilde cezalandırılsın, idam edilsin, halkımız idamını istiyor..

Ancak Tabanda İbadetle uğraşan kesimin ise cezalandırması insanımızın canını yakıyor, bunun bir yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor..

Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dan müjdeli  açıklama bekleyen binlerce FETO mağduru insanımız var ..

İyi günler..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co