En güzel iş !..

En güzel iş !..

En güzel iş !..

Sabah güneş ufuktan ucunu gösteriken bizlerde yaşar pastanesi önünde sohbet ediyoruz..

Yan tarafta – bir bayan bir bay var tahmin ediyorum yaşları : 60 civarında, emekli olduklarını sanıyorum ama Maşallah daha 18 yaşında deli kanlı oldukları her hallerinden belli..

Belli otelinde kalmışlar, sabah kalkıp erken Kaleye kadar yürümüşler sonra geri otel’e dönerek , otel önünde bir çay içiyorlar..

Şehrimizin akil insanları ile sohbet ediyoruz !

Konumuz: Maraş , sevdamız maraş, kavgamız maraş kavgası..

Her zaman ki gibi atıp tutuyoruz, eleştirilerimiz var ! iyi olmuş dediğimiz işlerimiz var, en güzel işler dediğimiz işlerimiz var.. var var..

Bizim sohbet toplantımıza : o misafirlerimizden müdahale geldi..

Bayan: Bakın, gazete ve televizyon da haberlerde Bisiklet ve Yürüyüş Yolu açıldığını gördüm, çıkıp ilinize geldim, dün bisiklet yolunu gezdim, otelinizde yattım bugünde gideceğim !.. Kahramanmaraş çok güzel bir şehir rüya gibi bir yer !..

Onikişubat Belediyemizin yapmış olduğu Bisiklet ve Yürüyüş yolunu görmek üzere Kahramanmaraş’a geldim.. hayallerimizin üzerinde bir proje karşımısa çıktı..

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek , ” Spor yap sağlıklı kal ” projesi Türkiye’nin en geniş bisiklet ve Yürüş yolu projesini ortaya çıkarmış..

9 km. eyim binde bir , Türkiye de böyle bir yer daha yok” başkana teşekkür ediyorum, bunlar güzel işler ,” diyerek anlatmaya devam etti.

” Dün Bisiklet yolunda yürüyüş yapmış , bisiklette binmişler, bugün ise sabah yayalaştırma yapılan Trabzon bulvarı üzerinde yürümüşler , kaleye çıkmışlar..ve şehrin temizliğine yapılan işlere hayran olduklarını ifade ettiler..

Türkiye de bir eşi ve benzeri olmayan Türkiye’nin en geniş bisiklet ve Yürüş yolunun kıymetini bilin Kahramanmaraşlılar biz hayran kaldık, dostlarımızla tekrar geleceğiz..

Maraş Halkını  ve sizleri dinledim, ama bu yapılan iş doğru bir iş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yayalaştırma projesini cadde boyunca yapsın çok daha güzle olur , Türkiye de örnek gösterilecek bir yer olacaktır” burası diyorlar..

” Sabah otelden yaşar pastanesi önüne çıktığımda kendimi Avrupa Şehrin de hisettim, doğuya doğru yürüdüm çok kısa olmuş, cadde boyunca proje devam etmeli..

Kahramanmaraşlılar olarak buralara sahip çıkın, başkanlarımıza destek olun, gazeteciymişiniz bu projelere destek verin, samimi olarak ifade ediyorum, kendimi Avrupa da gibi görüyorum..” diye sohbetimize dahil oldu.

Biz öz eleştiri ve sohbette daldığımızda : o bayanla bay, otele girdiler, ismini bile soramadık nereli olduklarını soramadık, ancak konuşma ve lehcelerine bakarsak, Mersin, Antalya, İzmir bölgesinden geldiklerini sanıyorum, giyim ve kuşamları ile çok rahat ve bayanın özellikle girgel konuşması dikkatimi çekti.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in bisiklet ve yürüyüş yolu ki : Türkiye de bir ilk ve tek olan bir proje , bu sebeple Kahramanmaraş’a böyle bir eser kazandırması harika bir olay başkanımıza teşekkür ediyorum..

Trabzon caddesi yayalaştırma projesi : belki başlama zamanı sıcaklara mı ? geldi bilemiyorum, çok eleştiri almıştı.. toz dumandı , bugün özellikle yabancılar harika diyorlar, başkanı tebrik ediyorlar..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkanın projesi yabancı gözü ile doğru olduğunu ve kendilerini avrupa şehrinde gibi gördüklerini söylediler..

Projenin ağaç dikimi, yeşil kuşağı, oturma gurubu, temizliği çok dikkat çektiğini ifade eden yabancı konuklarımız , projenin cadde boyunca Müftülük meydanına kadar devam etmesi gerektiğini söylüyorlar..

En çok yenini beğendiniz ? sorumuza ise : ” Kaldırım olmamasını beğendik, her yer düz ve düzenli, bu projenin uzatılarak devam ettiriniz Kahramanmaraş’a ayrı bir hava verecektir” diyorlar..

Bisiklet yolu ve Trabzon bulvarı yayalaştırılması : iki proje dikkati çeken proje olması, yabancı gözü ile harika proje denmesi, en güzel yapılan iş denmesi çok önemli ve zaman içinde sistemin oturması ile bizlerde farkına varacağız..

Son söz: Misafirlerimiz, Bisiklet yolunun olduğu yerde baraj sahilinde 5 yıldızlı otel yaptırın, emin olun, dağ bisikletçileri ve doğa düşkünleri Kahramanmaraş’a gelerek burada bir hafta konaklar şehrinizi gezerler..

Baraj sahilinde bir otel olsa biz -3-5 gün burada kalmak isterdik ! diyerek sözlerini noktalardılar..

Ramada otel yeri doğru demek ki : Ancak 5 yıldızlı açık kapalı yüzme havuzlu baraj sahiline oteller yapmamız ilimiz turizmine büyük katkı sağlayacaktır..

Yabancı gözü çok önemli, biz aynı yerde yaşadığımız için metal yorgunluğu ve coğrafi bölge körlüğüne yakalanıyoruz, bu sebeple ben yabancılar ne diyor buna önem veriyorum ve bu sabah bu kadar diyorum..

iyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co