Emniyet’ten dolandırıcılara karşı mücadele

Emniyet’ten dolandırıcılara karşı mücadele

Bayramlar, insanların kardeşçe kucaklaştığı, paylaşımların arttığı, milli ve dini duyguların yaşandığı, örf ve adetlerin uygulandığı, millet olma şuurunun kuvvetlendiği günlerdir.

Bu bağlamda Kahramanmaraş Emniyet’i Kurban Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için;

Geçtiğimiz Cuma günü “Dolandırıcılık Olayları ve Sahte Parayla Mücadele” kapsamında; bankalarda, ATM’lerde, ilimiz hayvan pazarlarında, AVM ve marketlerde meydana gelebilecek sahte para ile dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlar uyarıldı. Para alırken dikkat etmeleri gereken konularda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapılarak “Kurban Bayramında Sahte Para Kurbanı Olmayın” ve “Hastanede, Bankada Güvenlik” başlıklı el broşürlerinden dağıtıldı.

emniyet (2)

Muhtaç ailelere, polis-halk ilişkilerini güçlendirmek, onların yalnız olmadıklarını hissettirmek, bayram sevincini paylaşmak ve bayramlaşmak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar tarafından gönüllülük esasınca verilen kurban eti (186) aileye muhtarlar eşliğinde dağıtılmış olup mahallelerde karşılaşılan çocuklara meyve suyu ikramında bulunuldu.

Alışveriş yapan vatandaşlar yapılan bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmasından çok memnun olduklarını; Kurban Bayramı’nda et yardımında bulunulan aileler ise devletin böyle önemli bir günde sıcak ve şefkatli elini uzatmasının kendilerini özellikle de çocuklarını çok mutlu ettiğini belirterek teşekkürlerini iletmişlerdir.

emniyet (3)

emniyet (4)

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co