Emeklilere ev müjdesi

Emeklilere ev müjdesi

Türkiye Emekliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Nalbantbaşı, “Bayram öncesi Milletvekili Celalettin Güvenç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un emeklilere müjdesi var. Görüşmeler sonucunda Toki emeklilere ev yapacak” açıklamalarında bulundu

Türkiye Emekliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Nalbantbaşı yaptığı açıklamada;   “Türkiye Emekliler Derneği olarak genel merkezimize davet ettiğimiz Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu 21 Ekim 2015 günü derneğimizi ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Genel başkanımız Sayın Kazım ERGÜN emekliler adına “TOKİ nin, evi olmayan emeklilere ev yapmasını ve küçük taksitlerle evlerin bedelini tahsil etmesini istedi”. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu da genel merkezimizde bizlere hitap ederek TOKİ’ nin emeklilere ” 240 ay vade ve 240 tl taksit” ile “peşinatsız” konut yapacağını “evsiz emekli kalmayıncaya kadar” TOKİ ‘nin emeklinin hizmetinde olacağını söyledi.Bu konuşmayı TRT canlı olarak yayınladı. Bu arada Sayın Başbakan bunları ve geçmişten günümüze yaşanan olumsuzlukları gençlere anlatmamız gerektiğini söyleyerek bizlere görev verdi. Bu taahütle birlikte bize verilen görev sonunda biz bu konuşmayı bir hafta içinde 15.000 emekli ailesine izlettik ve bu çalışmalar sonunda 1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar çıktı. Bundan sonra ise Türkiye genelinde emekliler, derneğimize başvurarak konut talebinde bulundular. Kahramanmaraş Şubesine başvuru yapan 15.000 emeklinin isim listesini valilik kanalıyla toki’ye bildirdik.

Biz 2016 yılı içerisinde toki başkanlığına 80 parsel yaklaşık 170.000 m2 hazineye ait arsanın ada parsel ve paftasını verdik.

Sayın Davutoğlu’nun sözünün üzerinden yaklaşık 2 yıl, bizim TOKİ ye arsa teslim edişimizin üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçti. Emeklilerimiz artık “bu sözler de eski hükümetlerin sözü gibi oldu” sözleri ile güven sarsıntısını ifade ediyorlardı ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç bizlere bir müjde verdi. Söz konusu arsadan haberinin olduğunu bunun için TOKİ başkanı ile görüştüğünü, arsanın 2 kat olan yoğunluğunun 5 kata çıkarıldığını söyledi.

Bu konuda AK Parti Kahramanmaraş milletvekili ve içişleri komisyon başkanı Sayın Celalettin Güvenç bey ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç bey büyük çaba gösterdiler. Emeklilerimize hizmet amacı ile büyük çaba gösteren Sayın Celalettin Güvenç Bey ve emeklilerimize bayram müjdesi veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç beylere müteşekkiriz, teşekkürlerimizin kabulünü rica ediyoruz. Kira derdi ile boğuşan, yaşlı halinde sürekli ev değiştirmek zorunda kalan emeklilerimizin konut derdinin çözülmesi toplum içerisinde olumsuz propaganda yapmak için pusuda bekleyen bir kısım art niyetlilerin eline fırsat geçmesine engel olmuştur. Çabamız ve gayretimizin sebebi emeklilerimize hizmettir.

Bu düşüncelerle Emeklilerimize yapılacak hizmetin karşılıksız kalmayacağını, emeklilerin duasının sizlerin yanınızda olacağını belirtmek istiyorum. Bu vesile ile başarınızın devamı ile ömrünüzün uzun olmasını temenni ederek saygılar sunuyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co