Elinizi cebimizden çekin !..

Elinizi cebimizden çekin !..

Biz hasta adam değiliz, lütfen elinizi cebimizden çekin!..
Hasta adam değiliz..
2013 de Türkiye hasta adam muamelesi yapmaya başladılar..
2013 yılı, Gezi Parkı ve 17 Aralık hükümeti yıkma eylemleri ile çok kötü geçen bir yıl oldu. Olmaya da devam ediyor, Zira 2014 de de kendini gösteriyor..
Olayı organize eden:” İsrail ve ABD : yanlış yaptık, Türkiye bir ders vermek istedik ama onlar bizden baskın çıktı,” diyorlar mücadeleye devam edeceğiz diyorlar..
Halen birinin eli cebimizde sürekli paramızı çalıyor..
Cebimize giren elleri artık kırmamız gerekiyor..
Biz dünyaya hasta odam olmadığımızı göstermemiz gerekir..
Bakın çok değil 12 yıl önce :
Aynı oyunları Başbakan Bülent Ecevit döneminde çok gördük..
Ecevit : “Padişah altınları verdi , Atatürk’ü Samsun’a gönderdi, “ dediği gün kıyamet koptu, Başbakan Bülent Ecevit ben iyim dedi ise de : Sen hastasın, hasta adamsın dediler, önce Haberal hastanesine sonra ise GATA ‘ya aldılar..
Ecevit her ne kadar iyi olduğunu hasta olmadığını söylese de.. pervasızca hasta olduğunu söylediler, gazeteler bebek gibi altını sardıklarını yazdılar.. ölümüne kadar devam eden süreç..
3 Kasım 2002’de yapılan erken genel seçimlerde Ecevit, yüzde 1.22 oy alarak iktidardan devrilerek siyasi hayattan çekilmek zorunda kaldı. Ecevit, son olarak Danıştay’a yapılan saldırılarda alelacele bir açıklama yaparak, “Laikliğe saldırı yapıldı. Hükümet istifa etmeli” iddiasında bulunmuştu. Aynı gün rahatsızlanan Ecevit, hastaneye kaldırıldı. 172 gündür GATA’da yatan Ecevit, hayatını kaybetti. Ecevit’ten geriye, bir çok hatıra ve olaylar kaldı.
36 Osmanlı Padişahı, 29 Başbakan olmak üzere kimler gelip kimler geçti, bugün isimlerini bile hatırlayamıyoruz.. ama Ecevit’in hasta adam olmadığını biliyorum..
Tansu Çiller’in başbakanlığı döneminde aynı oyunu oynadılar, döviz bir günde yüzde yüz fiyatı arttı birilerinin cebi doldu..
10 yıldır bu oyunu oynayamıyorlardı bugün yine aynı oyunu oynadılar..
Dolar, Euro sürekli yükselişte, Dış kaynaklı ürünlere sürekli zam gündemde ve birilerinin eli bizim cebimizde sürekli paramızı çalıyor, bize ise hasta adam muamelesi yapıyorlar…
1988 yılında idi, bir dostumuz İstanbul da hastaneye gider: söylenen sen ölüyorsun -10-15 gün daha yaşan yaşaman sürekli dest yapacağız diyerek bunu hastaneye yatırılar.. az yatar uz yatar tam 3 ay hastane de kaldıktan sonra bir Pazar günü , kendi kendine der ki ben hastaneye gelmeden önce başım bile ağrımıyordu, niye geldim buraya diyerek hastaneden kaçar ve özel bir araçla Kahramanmaraş’a gelir..
Mangalı yakın, olum sen git kebaplık et al gel, kapıcıyı çağırın gitsin bir tencere kelle paça alsın gelsin ben bunları bugün yiyeceğim ve akşama öleceğim doktorlar bana bu kadar ömür biçtiler der..
36 yıldır maşallah turp gibi sağlam yaşıyor , Allah uzun ömür versin, mesele burada şu ki biz artık şu bize hasta adamsın diyenlerin elinden kaçıp kurtulmamız gerekiyor..
Türkiye hasta adam değil, maşallah turp gibi sağlam dinamikleri çalışıyor , genç ve üreten bir nüfusu var bunun kıymetini bilmemiz gerekiyor..
Merhum Başbakan Necmettin Erbakan ,” Haydi be , haydi be “ diyeceksin elinin tersi ile yiteceksin derdi ya , şu bize hasta adamsın diyenleri elimizin tersi ile yitmesini bilmeliyiz..
Biz hasta adam değiliz diye bağıralım
Hırsızlar cebimizden elinizi çekin diye bağralım
Türkiye de oynanan oyunlara bir dur diyelim
Hasta adam olmadığımızı gösterelim..
İyi günler..
7 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co