ELBİSTANLI NEDİM ÜNAL

ELBİSTANLI NEDİM ÜNAL

Tarih kokan can Elbistan’ım memleketim hasretiyle kavrulduğum diyar ilim yuvası, bu ilim yuvasında yetişen biri ilim, insanı Profesör Nedim Ünal… Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı…

Eskişehir’de ikamet eden ilk göz ağrımı kızımı ziyarete gitmiştim. Bu arada Eskişehir’e gitmişken kıymetli hemşerimizi ziyaret etmeden dönmek olmazdı. Eğer ki geldiğimi duyarsa o tabii gülüşüyle haklı sitemini yapardı. Bu siteme muhatap olmamak için benimde can-ı gönülden arzu ettiğim ziyareti yapmamız gerekti. 27 Ocak telefon ettim. O samimi ses tonu ile şehir dışında olduğunu gece geç saatte döneceğini bildirdi. Yarın fakülteye bekliyorum, damadı da getir tembihini de yaptı.  Bizde memnuniyetle geleceğiz inşallah diyerek kavileştik.

28 Ocak günü damat la beraber fakülteye vardığımızda mütevazı odasında kitapların içinde kayboldum adeta, dostları ziyaret kadar güzel bir haslet olabilir mi?

Ziyaretler insanlığımızın gereği değil midir? Maalesef bu hasletlerimizin köreldiğini müşahede ediyoruz. Bu hasletlerimizi canlı tutma gayretinde olmalıyız. İnanın ki; bir dost ziyaretinde insan huzur buluyor o ziyarette de sohbetin güzelliği ile ziyaret bir başka değer kazanıyor.

İşte Profesör Nedim Ünal ziyaretimiz kısada olsa bize büyük haz veren güzel dakikalardı. O doyumsuz sohbetinin tadına doyamadım. Sabahlara kadar dinlenilecek bir isim Nedim Ünal insan sevgisiyle dolu vatan sevdalısı bir Anadolu insanı ziyaretten ayrılırken tek tesellimiz 31 Ocakta İstanbul da Elbistanlı dostlarla buluşma programının olmasıydı.

Büyükçekmece de Gürpınar diye bilinen bölgede işletmeciliğini de yine bir hemşerimizin yaptığı gönül bahçesi ismiyle iştigal eden şirin huzurlu bir mekân 40 civarında Elbistanlı dostla bir araya geldik hasretle kucaklaştık anılar tazelendi. Elbistanlılar bir araya gelirde Elbistan tava olmaz mı? İşletme de taş fırınında olması meşhur tavamızın usulüne uygun pişmesine en güzel delil tabi tava bahane “gönül sohbet ister” yemekler yenildi sohbetler edildi.

Profesör Nedim Ünal sohbetinde birlik olmanın önemine dikkat çekerek bir olma ile sıkıntıların aşılacağını belirterek bizi parçalamak isteyenler boş durmadı durmayacak o hainlerin emellerine ulaşmaması için uyanık ve birlik içinde olma durumundayız.  Yüce Türk milletinin karanlık oyunların içine çekmek isteyenler olduğuna da dikkat çeken Ünal “Kadim Türk milletinin bekası için bir olarak diri olarak çalışmak zorundayız”  mesajı verdi.

Profesör Nedim Ünal güler yüzü o doyumsuz sohbeti insan sevgisiyle hemhal olmuş, vatan sevgisiyle özdeşleşmiş, milletiyle bütünleşmiş idealist, tevazu sahibi, akademisyen, ilim insanı güzel insan Allah-ü Teâlâ yar ve yardımcınız ve yardımcımız olsun…

Kısa zamanda tekrar bir arada olmayı arzu ediyoruz…

Gönül insanı Elbistanlı Nedim Ünal

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co