Elbistanlı Çiftçiler Tarımsal yeniliklerle buluşuyor

Elbistanlı Çiftçiler Tarımsal yeniliklerle buluşuyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Uygulamaya Konulan “Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Yayım Projesi” Kapsamında, 2017 Yılında Elbistan İlçesinde 3 Üreticiye 2 çeşit domates fidesi dağıtımı yapıldı.

Konu hakkında konuşma yapan Elbistan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Özcan, Bakanlığımız tarafından yürütülen “Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Yayım Projesi” Kapsamında ilçemizde ilk olan açıkta sırık domates yetiştiriciliği demonstrasyon çalışmamıza başlamak üzere üreticilerimize domates fidelerinin dağıtımını gerçekleştirdik, proje kapsamında desteklerini esirgemeyen Bakanlığımıza, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesine ve İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum diyen Özcan, Çiftçilere bol kazanç temennisinde bulundu.

Elbistan üreticilerinden Ziraat Mühendisi Feridun Hurmanlı’lı; 2007 yılından bu yana fide ile yer de domates yetiştiriciliği yapıyorum, bu yıl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün verdiği domates fideleri ile açıkta sırık domates yetiştiriciliğine başladım. Elbistan’da üç çiftçi ile açıkta sırık domates yetiştiriciliği yapacaklarını belirten Hurmanlı, fidelerimizi aldık, emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Elbistanlı Domates Üreticilerinden Kadim Taş ise; domates yetiştiriciliği ile uğraştığını belirten Taş, bu yıl ilk defa sırık domates yetiştiriciliği yapacağım inşallah hayırlısı olur, fide desteğinde bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teşekkür ederim” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co