Elbistan’da 60 derslikli okul yapılacak

Elbistan’da 60 derslikli okul yapılacak

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde yapılacak 60 derslikli imam hatip lisesi ve 250 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu için valilikte protokol imzalandı.

Elbistan Öğrencilerini Okutma ve Yardımlaşma Derneği tarafından ilçenin Taşfırın Mahallesi’nde 15 dönümlük arazi üzerine yaptırılacak 60 derslikli imam hatip lisesi ve 250 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu için Kahramanmaraş Valiliği’nde protokol töreni düzenlendi. Protokol törenine Vali Mustafa Hakan Güvençer ile Elbistan Öğrencilerini Okutma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Karaman’ın yanı sıra; Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt da katıldı.

SONY DSC

Protokol töreninde konuşan Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, son yıllarda gönüllülerin eğitime olan katkısının arttığını belirterek, “Bence eğitime katkı sunanları kutluyorum. Bence bu büyük ruhun maddi karşılığı yüz binlerle, milyonlarla değerlendirilebilir gibi değil. Son birkaç yılda çocuklarımıza okul kazandırma anlamındaki gönüllü gayreti gerçekten son derece duygulandırıcı” dedi.

Projeye 4 milyon lira devlet desteğinin bulunduğunu belirten Güvençer, okulu yaptıracak derneğin bünyesinde bulunan bir arsanın da satışından elde edilecek gelirin projede kullanılacağını söyledi.

SONY DSC

Kahramanmaraş’ın övünülecek çok şeyinin bulunduğunu dile getiren Güvençer, şunları kaydetti:

“Artık o övünülecek şeylere özellikle eğitim sektöründe katkılarını esirgemeyen hayırseverlerimiz eklenmiş durumda. Kentte hayırsever-devlet işbirliğiyle bin 4 derslik kazandırılmış durumda. Reel karşılığı 3 milyon lira olarak ifade ediliyor ama bence bu büyük ruhluluğun ve katkının maddi karşılığı öyle yüz binlerle milyonlarla değerlendirilebilir gibi değil. Son birkaç yıla özellikle hayırseverimizin çocuklarımıza okul kazandırmasındaki gönüllü gayreti son derece duygulandırıcıdır. 170 derslik tamamladık, bir 170 derslik daha tamamlanmak üzere. Bu gayretler önümüzdeki eğitim-öğretim dönemlerinde de devam edecek” dedi.

SONY DSC

Elbistan Öğrencilerini Okutma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Karaman ise iyi bir eğitim ve öğretimin fiziki ortamın iyi olmasından geçtiğini ifade ederek, tam teşekküllü bir okul yaptıracaklarını söyledi.

Karaman, 60 derslikli projenin kentteki okullar arasında da en büyüğü olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “İmam Hatip Lisesinde okudum ve buralarda öğretmenlik yaptım. Öğrencilik ve öğretmenlik yıllarımda genelde okullarımız halkımız tarafından yaptırılıyordu. Plansız ve projesiz okullardı. İyi bir eğitim ortamı olabilmesi için fiziki ortamın iyi olması gerektiğini biliyoruz. Biz bunların neticesinde iyi bir niyetle Elbistan’a tam teşekküllü bir okul yaptırmak istedik. Halis niyetle yola çıktık. Bizim bu projemize toplumun bütün kesimlerden yardım ve destek geldi. Herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol imzalandı.

SONY DSC

 

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co