ELBİSTAN GÜNLERİ – 3

ELBİSTAN GÜNLERİ – 3

Elbistan günlerimizde; öncelikle sılayı rahim görevimizi yapmanın huzuru ve dostlarla hem-dem olmanın mutluluğunu yaşayarak gönlümüz sürur buldu.

Elbistan günleri yazı serimizi haftalarca yazabiliriz ancak bu yazımızla nihayet vereceğim

Abim Muttalip ile Ahmet amcayı ziyaret ettik hasta yatıyor şeker ve böbrek rahatsızlığından gözleri çok zayıflamış elini öpüp ses verince bir an durdu titrek bir ses tonuyla İbrahim hoş geldin kelimeleri döküldü dudağından geçmiş hatıralarımızı tazeledik. Eşi vefat etmişti. Evlatları ilgileniyor ancak kızı Nuran yanından hiç ayrılmıyor çok iyi bakıyor. Allah-ü Teâlâ ecrini ihsan eylesin.

Yunus Kaan Kısaca’yı aradım. Ziyaret edeceğimi bildirince memnun oldu. Belirttiği saatte partide olacağını söyledi. Verdiği saate yakın AKP ilçe başkanlığına gittim, görevliler nezaketle karşıladılar, tanıyamadığım gençler tabi İstanbul’a hicret edeli yirmi yıl oldu. Tanıyamamam normal. İlçe başkanımız Yunus Bey kardeşimiz verdiği saatte geldi, dakik olduğu görevine sadakat ile sarıldığının ifadesidir “ İyi bir gözlemci olduğum söylenir.” Bekleyen vatandaşların dertlerini isteklerini sabırla dinledi, çareler üretmek için azami gayret gösteriyor. Her gelenin gönlünü alıyor. Vatandaşlar ayrılırken istekleri yerine gelmiş gelmemiş mutlu ayrılıyor. Bu başarılı, samimi idarenin vatandaşa verdiği güvenin yansımasıdır.

İktidar partisinin ilçe başkanlığı zor ve önemli bir görev, bu görevi Yunus Kaan Kısaca layıkıyla yerine getiriyor, ekibini koordine etmesini beğendim. Tebrikler başkan muvaffakiyetler diliyorum.

Güzel kısa bir sohbetin akabinde vedalaştık.

Dönüş günü geldi çattı. Yeğenimiz Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim görevlisi İlhan Doğuç’ un mekândaki kahvaltı davetine icabet ettik. Mekân bölgenin adı, bağları ve suyu ile meşhur bir yer, dağlardan inen suyu bir başka güzel çok güzel üzümleri olurdu. Eski bağ yoğunluğu kalmamış. Elbistan’ı kuşbakışı gören bir işletme açılmış Elbistanlının arada bir gidebileceği,  misafirlerini ağırlayacağı güzel bir yer ancak yolların acilen yapılması gerek yollar yapılmazsa o işletmeye yazık olacak bendeniz davet edene yol yapıldı mı diye sual ederim, yapılmadı ise gitmem.

Kahvaltı masamız doğal ürünlerle doldu. Kahvaltımız hoş sohbetle güzel geçti.  Bu güzelliğe Türkan halamızın katkısı elbette unutulmaz ailede biz hükümet deriz neden mi? Tanıdık tanımadık herkesin yardımına koşan, iyilik etmek için adeta yarışan, kırgın olanları barıştıran sözü sohbeti dinlenilen işte böyle bir hala merhum babam çok severdi, aynı derecede halamda Abi demesi bir başka olurdu. Babamı rahmetle anıyor halamıza hayırlı uzun ömür diliyorum.

Annemin hayır duasını alarak çok şükür İstanbul’a vasıl olduk.

Zamanımın dar olması nedeniyle uğrayamadığım görüşemediğim dostlar bizi bağışlasın.

Elbistanlı gönül dostlarına selam ve dua ile…

Muhabbetlerimle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co