ELBİSTAN GÜNLERİ – 2 –

ELBİSTAN GÜNLERİ – 2 –

Ah! Can Elbistan sana hasret yüreğim vuslatımla dindi. İnsanın sevdikleri ile bir olması kadar güzel bir duygu olabilir mi? Elbette ki; mümkün değil. Biz bir olma ruhunu ne kadar canlı tutabilirsek toplum düzeni o kadar sağlam temellere oturur. Bir olma dinamiklerimizi ayakta tutmak ülke bütünlüğümüzün temel taşıdır, bu manada birlikteliğimizin bekası için her türlü gayreti göstermeliyiz.

Elbistan günleri ziyaretimizde emekli imam Arif Tapan hocayı evinde ziyaret ettim. Uzun yıllardır görüşmek nasip olmamıştı güzel sohbetlerle geçmişi yâd ettik, anılar tazelendi Arif hoca sohbeti güzel hatip bir dostumuzdur, haklı olarak memleket ziyaretimizin uzamasından şikâyet etti. İnşaallah arayı uzatmadan sılay-i rahim görevimizi yerine getirmeye gayret edeceğiz.

Dinimizin önem verdiği sılay-i rahim görevini kolaylıkla yerine getirmeyi Allah-ü Teâlâ tüm Müslümanlara nasip eylesin.

Bir başka dost buluşması Eğitimci, şair, yazar Arif Bilgin ile Belediye çay bahçesinde buluştuk.

Hasret kokan sohbetlerle şiir ve edebiyat üzerine koyu bir sohbetin akabinde son kitabı “Öğretmenim” kitabını imzaladı, akıcı bir üslupla yazılmış ilk fırsatta okuyacağım. Emeğine sağlık…

Arif Abi ile çocukluğumuzdan beri bir hukukumuz var büyüğümüzdür. Yıllarca aynı avluyu kullanarak komşuluk yaptık zerre kadar incinmedik merhum babasını tanımak nasip olmadı, annesi Şefika teyze çok sevdiğimiz, saygı duyduğumuz bir büyüğümüzdür. Rabbim hayırlı ömür ihsan eylesin.

Bir başka buluşma Gazeteci, yazar Bekir Doğan Elbistan’dan Kahramanmaraş ziyaretimiz, tek madalyalı şehir’ e vasıl olduk, vakit geçirmeden ulu camiinde ikindi namazlarımızı eda ederek şehrin kapalı çarşısı bir başka güzel, bendeniz, eşim ve evlatlarımda çok severler şevkle gezdik. Dostumuz Bekir doğan geldi kızım Kübra “yedi güzel adam” filminin çekimi yapılan sokakları ve kara liseyi görmek istiyordu. Bekir Doğan rehberliğinde gezerek kızımın da gönlü alınmış oldu.

Kahramanmaraş dönüşü tekir yaylası yeşilgöz mevkiinde güzel piknik alanı oluşmuş, berit dağları eteğinde önceden yapılan program dâhilinde Elbistan’dan gelenlerle buluşarak bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık.  Kayınbirader Rahmi ve yeğenimiz Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlhan Doğuç adeta espri depoları latifeli güzel bir piknik oldu.  Dönüşümüz de kızımın yolda rahatsızlanmasına üzüldük ancak Elbistan Devlet Hastanesi acil servisinde ilk müdahale iğnenin tesiri ile çok şükür kendine geldi.

Akrabalarla, dostlarla hemşerilerimle geçen her saniye güzel, bu güzellikleri korumak, kıymetini bilmek önem arz etmektedir. Bunu yaşatan gönüllere selam olsun.

Muhabbetlerimle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co